54 ОМБр
54 ОМБр 5 канал

За кожного вбитого – дорого помстилися: до Харкова з ООС повернулася 54-та мехбригада ЗСУ

Читайте по-русски
За кілька місяців бригада втратила 15 бійців. А ось ворог – майже сотню найманців та понад пів сотні одиниць техніки

З Луганщини додому повернулися військові 54-ї механізованої бригади. За вісім місяців бійці підрозділу знешкодили понад пів сотні одиниць ворожої техніки та майже сотню найманців. На жаль, не минулося і без втрат з українського боку.

На плацу військової частини – захисники 54-ї механізованої бригади. Серед військових в однострої Любов Журка виглядає свого чоловіка. На урочистостях бригади вона вперше. Її чоловік – лейтенант оперативного штабу. Контракт підписав 3 роки тому. Любов підрахувала, що за цей час вони були разом трохи більше року. Та жодного дня не минуло без дзвінків.

"Він повинен мене розбудити зранку, сказати "доброго ранку". Я намагаюся йому рідко дзвонити, бо буває, що він зайнятий, і щоб не відволікати. І "на добраніч", я не можу заснути без його "на добраніч", – зізнається дружина військовослужбовця.

Бійці 54-й бригади виконують завдання на сході від самого початку бойових дій. Воювали поблизу Дебальцевого, на Світлодарській дузі, захищали Мар'їнку та Красногорівку. Ті, хто відзначився на службі – а їх близько 200 – нині отримали державні та міжвідомчі нагороди. Серед них і чоловік Любові Журки.

Для Віктора Журки військова служба – мрія дитинства. Він пішов служити з початком російської агресії на сході – потрапив у першу хвилю мобілізації.

"З першої повістки, нікуди не тікаючи ні від кого, пішов. І ось, досі перебуваємо. Важко, звичайно, бути далеко від сім'ї. Але нічого, ми знаємо, що нас вдома чекають, ми завжди там будемо обняті, пригріті", – запевняє армієць.

Нинішня ротація бійців 54-ї бригади тривала з грудня минулого року. В зоні їхньої відповідальності була ділянка в Луганській області. За цей час бригада втратила 15-х. А ворог отримав від захисників належну відповідь – знищено майже сотню найманців та понад пів сотні одиниць техніки. Найбільш вдалу операцію провели розвідники.

"Досить масове знищення техніки супротивника. Вони свого часу, у 2014 і 2015 роках, розстрілювали Трьохізбенку з танків, позицій там наших не було. Це вони завдавали артилерійські удари по Золотому. Там, де позиції наші відсутні. Я ж попереджав у одному з інтерв'ю, що ми за це спитаємо", – знизує плечима начальник полігону 54-ї ОМБр Сергій Холмовський.

Попереду в захисників – понад місяць відпустки. А відразу після цього бійці зберуться на полігоні для проведення бойового злагодження.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Одним з перших пролетів над ЧАЕС: дивовижна історія 87-річного ліквідатора, який і досі працює
Наступний матеріал
Брифінг ДСНС щодо пожежі в одеському готелі – відео