Військові навчання
Військові навчання 5 канал

Як на Дніпропетровщині проходили навчання підрозділів територіальної оборони – сюжет

Читайте по-русски
Силовики вчилися обороняти місто в разі заворушень

З усієї країни на Дніпропетровщину з'їхалися підрозділи територіальної оборони Збройних сил. Спільно з силовиками вони вчаться обороняти міста в разі заворушень, відбивати диверсійні групи, визволяти заручників. Вишкіл організували у військовому містечку Черкаське. За легендою, у щойно вивільненому армійцями населеному пункті невідомі вдираються до адміністративної будівлі, щоб змінити владу. Як їх штурмом брали нацгвардійці, бачила журналістка "5 каналу".

Диверсанти, провокатори і озброєні угрупування вдираються в адмінбудівлю містечка і захоплюють заручників. Такий сценарій для навчань територіальних підрозділів, що мають захистити населений пункт.

Містечко Черкаське на Дніпропетровщині. Для підрозділів територіальної оборони Збройних сил, які охороняють блокпости і стратегічні будівлі, нині тут моделюють варіанти проникнення ворога. В автівках на в'їздах шукають зброю. Також знаходять і знешкоджують на території містечка диверсійну групу.

Передбачити, як розгортатимуться події, неможливо. Командирам підрозділів територіальної оборони, що з'їхалися на вишкіл зі всієї країни, показують уже відомі сценарії.

Один із них – коли патрулі віддаляються від стратегічного об'єкта, правоохоронці виїжджають на раптову пожежу, а невідомі в той час, вдаючи місцевих, захоплюють міську адміністрацію. Підрозділи територіальної оборони разом із силовиками вчаться діяти в критичних ситуаціях.

"Ми тут здаємо методику – форми й методи підготовки ті, які будуть відпрацьовані особовим складом. Далі – це творчість, далі – це ініціатива, далі – це майстерність керівників", – розповідає командувач територіальної оборони сухопутних військ ЗСУ Анатолій Брагилевич.

Від умовних терористів врешті будівлю територіальної громади звільняють штурмом.

"Підрозділи мають діяти злагоджено, чітко, ефективно і у взаємодії з силовими структурами", – каже офіцер відділу тероборони Запорізького обласного територіального центру Іван Кушина.

Начальник служби тероборони Центрального управління Нацгвардії Михайло Федоров додає: "мета занять досягнута. Особовий склад отримав певні навички, і захист України – в надійних руках".

Також на полігоні бійці відшліфували навички стрільби та надання першої медичної пораненим.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Є перший крок до відставки уряду" – депутатка про запізнення вакцинації
Наступний матеріал
Петро Порошенко став офіційним власником телеканалу "Прямий"
Loading...

Травмовані війною, але не зламані духом: як збірна "Ігор нескорених" провела відкрите тренування

Зеленський підписав план допуску іноземних військових в Україну

Від військового медика до бізнесвумен: історія успіху української ветеранки

Відкинули ворога та просунулися вперед: на Дніпропетровщині тривають військові навчання

Сіверська окрема танкова бригада ЗСУ провела зимові навчання – відео

В окупованому Криму росіяни готувалися до бойових дій