Уже шостий: Україна готує позов до ЄСПЛ проти Росії

  Україна вже подала п'ять позовів проти Росії через анексію Криму та конфлікт на Донбасі

  Наша країна готує до Європейського суду з прав людини шостий позов, який стосується українських політв'язнів. Україна подала вже п'ять таких проти Росії – через анексію Криму та конфлікт на Донбасі: дві справи стосуються порушення прав людини в Криму, дві – прав людини на Донбасі, одна – вивозу дітей з окупованих територій до Росії, цитує заступника міністра юстиції України – уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Івана Ліщину прес-служба Мін'юсту на своєму сайті.

  Також посадовець зазначив, що в ЄСПЛ є близько 100 індивідуальних позовів від громадян щодо подій на Донбасі. За двома з ними – справи "Хлєбік проти України" та "Цезар та інші проти України" – вже ухвалено позитивне для України рішення. Суд визнав, що наша держава не контролює цієї території і це створює об'єктивні перешкоди для національних органів України.

  "Це важливо – означає, що ми не несемо відповідальності за всі події на Донбасі", – наголосив Іван Ліщина.

  Коментуючи заборгованість України за рішеннями Європейського суду з прав людини, заступник міністра юстиції заявив, що її немає: "Розмови про наявність заборгованості за рішеннями ЄСПЛ виникли через неузгодженість підходів відстеження виплат між Міністерством юстиції та секретаріатом Комітету міністрів Ради Європи. У звіті за 2016 рік Комітет міністрів написав, що Україна не представила доказів сплати. Інформація надана, вона ще в роботі відділу Департаменту виконання рішень Ради Європи".

  За словами Івана Ліщини, наразі весь процес отримання виплати за рішеннями ЄСПЛ відбувається автоматично, збоїв не буває.

  Як повідомляв 5.UA, Європейський суд з прав людини виніс одне з перших рішень щодо порушення прав громадян через конфлікт на Донбасі.

  Попередній матеріал
  "Люди відмовляються працювати в таких умовах": на Донеччині призупинили роботу фільтрувальної станції
  Наступний матеріал
  Міністерство спорту скасувало заборону на участь у турнірах у РФ, але не рекомендує і не фінансуватиме такі дії – подробиці

  Україна не виконала дві вимоги для отримання чергового кредиту МВФ – Данилюк

  Можливо з "але": як в УПЦ МП прокоментували ініціативу щодо створення автокефалії

  МВС України уклало угоду про співробітництво з американським ФБР

  До яких провокацій може вдатися РФ, щоб завадити створенню єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – відео

  Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви

  Вже домовились: Україна і США будуть вести спільну боротьбу з наркобізнесом