Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини dt.ua

Зникнення 19-річного українця у Білорусі: Родина подала позов до ЄСПЛ – ЗМІ

Лише на 12-й день у Білорусі відреагували на заяву про зникнення українця

Родина 19-річного Павла Гриба, який зник у Білорусі, подала скаргу в Європейський суд з прав людини. Про це заявили родичі українця, його адвокат та правозахисники на брифінгу в Києві, передає "Тиждень"

"РФ порушує право Гриба на незастосування тортур. З діагнозом гіпертензія в 90% такого синдрому розширюються судини, можуть бути кровотечі, смертність у їх випадку - до 50%. Павло Гриб як заручник не підходить. Неправильний догляд, харчування, фізичний вплив тощо може призвести до незворотних наслідків", - наголошує адвокат Євгенія Закревська.

"У мого брата вроджена аномалія розвитку. У людини неправильно відбувається кровопостачання всіх внутрішніх органів. Якщо будуть спроби фізичного насилля - то можуть настати незворотні наслідки. Мій брат потребує спеціального догляду", - додає сестра зниклого Ольга Гриб.

Як повідомила адвокат, лише на 12 день у Білорусі відреагували на заяву про зникнення українця.

"Заяву про злочин ми Білорусі продублювали, оскільки перший раз влада Білорусі сказала, що заяви немає. І лише за 12 днів по нашій заяві в правоохоронних органах Білорусі почався якийсь рух", - відзначила правозахисниця.

За словами координатора Медійної ініціативи за права людини Марії Томак, досі не вдалося встановити місце перебування Павла.

"Немає сенсаційних новин, встановити місце досі не вдалося. Існують ризики щодо стану здоров'я Гриба, що, зважаючи на практики російських силовиків, доволі загрозливо. Водночас, про політичну складову говорити зарано, поки ми не маємо деталей справи", - зазначила вона.

Як розповів батько Павла Гриба, українські прикордонники неофіційно повідомили, що його син в Україну не повертався. Утім, родина вже звернулася в офіс українського омбудсмена з проханням направити людину у Краснодарський край РФ, аби відшукати хлопця.

Також родичі виступили з офіційним зверненням до влади Білорусі, Росії й України. Вони вимагають від РФ надати родині й адвокату Павла Гриба інформацію про його місце утримання, обвинувачення, які йому висунули, стан розслідування справи, стан здоров’я українця. Також вони вимагають забезпечити доступ Гриба до медичного обслуговування, українського консула й незалежного адвоката.

Як інформував 5.UA, 24 серпня у Білорусі зник громадянин України. Це Павло Гриб – син члена громадської Ради Держприкордонслужби Ігоря Гриба. Українське посольство вже спрямувало до МЗС Білорусі ноту, аби з’ясувати місцезнаходження 19-річного українця. 

Попередній матеріал
У Києві на Позняках палав склад деревини – подробиці
Наступний матеріал
Вересневий викрутас: У Карпатах випав перший сніг – відео
Loading...