5 канал

Слід ФСБ РФ: що відомо про зникнення 19-річного українця у Білорусі

Вирушив до Білорусі на зустріч із росіянкою, з якою познайомився в Інтернеті, й зник. Що відомо у заплутаній справі зникнення молодого хлопця за теренами України

У День Незалежності 19-річний українець Павло Гриб поїхав до білоруського Гомеля на зустріч із дівчиною з російського Сочі. Батьки не знають навіть її імені та прізвища. У соціальних мережах із Павлом вона спілкувалася під ніком "44 Рутенія". 

"Я його з матір'ю всіляко від цього відмовляв, але сину 19 років. Він вирішив показати свій характер, і все таки туди відбув", - каже батько Павла Ігор.

До Гомеля Павло виїхав автобусом із Чернігова близько одинадцятої години. Батькові офіційно підтвердили  - син перетнув українсько-білоруський кордон.

"Дійсно, кілька днів тому його син виїхав автобусом до Республіки Білорусь, назад не повертався. Ми, розуміючи важливість цього питання. надаємо батькові допомогу по лінії комунікації з МЗС, і наші органи охорони державного кордону зроблять запити до прикордонної служби Республіки Білорусь з тим, щоби підтвердити чи не підтвердити факт перетину державного кордону", - зазначає речник ДПСУ Олег Слободян.

Водій автобуса повідомив батькові зниклого, що всі пасажири доїхали до Гомеля, а там сліди українця губляться. На офіційному порталі Державного прикордонного комітету Білорусі жодної згадки про резонансну ситуацію.

У прес-службі "5 каналу" не змогли ані підтвердити, ані спростувати факт перетину кордону Павлом.

"Ми не маємо права надавати інформацію про перетин кордону фізичною особою. Це конфіденційна інформація. Проте, якщо до нас звернуться в офіційному порядку Держприкордонслужба України, ми готові усіляко сприяти по своїй лінії у вирішенні цього питання", – прокоментували у прес-службі Державного прикордонного комітету Білорусі.

А от білоруська міліція виявилася більш щедрою на інформацію. Коли батько особисто вирушив на пошуки сина, тамтешні силовики ошелешили Ігоря Гриба новиною.

"Те, що він знаходиться в розшуку і є ініціатором розшуку ФСБ РФ по Краснодарському краю, місту Сочі. Начебто ця дівчинка теж була з цих країв. Я зрозумів, що цілеспрямовано ФСБ витягли його у Білорусь, щоб там затримати", - розповів батько зниклого Павла.

5 канал

Уже не вперше ФСБ Росії виманює українців у такий спосіб. У серпні 2014 на запрошення своєї начебто вагітної дівчини виїхав до російського Орла Станіслав Клих. Замість коханої його зустріли ФСБшники.

За невчинені злочини Станіслав Клих відбуває 20-річне покарання. Щоб Павло Гриб не повторив сумну долю Станіслав Клиха, його активно розшукують правозахисники по обидва боки кордону.

"Дуже багато залежить від того, наскільки масовою буде інформаційна підтримка. Ми як правозахисники робимо все для того, щоб якомога більше людей дізналися про ситуацію. Для всіх українців, які їздять в Білорусь і брали участь в Євромайдані - це такий сигнал, що може трапитися різне", - каже білоруський правозахисник Андрій Стрижак.

"Якщо він ще знаходиться в Білорусі - максимально це з'ясувати і зупинити його висилку до РФ. Коли людина потрапляє до РФ - дуже важко її звідти витягти. Якщо він ще не там - ще є шанс", - переконана представник Центру громадянських свобод Олександра Романцова .

Поки що розшуки не дали результатів, Ігор Гриб найбільше турбується за здоров'я сина. "Він є інвалідом з дитинства. Постійно приймає підтримуючі ліки. Якщо цього не робити, його навіть не треба бити. Якщо цього не робити - це може привести до фатальних наслідків", - каже батько.

Як інформував 5.UA, у Білорусі зник громадянин України. Це Павло Гриб – син члена громадської Ради Держприкордонслужби Ігоря Гриба. Українське посольство вже спрямувало до МЗС Білорусі ноту, аби з’ясувати місцезнаходження 19-річного українця. 

Наталія Жижко, Дарина Феденко, Олена Бережнюк, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа екс-регіонала Єфремова: чому у суді не змогли допитати "цінних свідків"
Наступний матеріал
Чи не завадить підготовка до виборчої кампанії ухваленню ключових реформ у ВР – "Час. Підсумки дня"
Loading...