Ігор Гриб
Ігор Гриб 5 канал

П'ятий день пошуків Павла Гриба: що відомо про зникнення українця в Білорусі

У вітчизняному МЗС повідомили, що надіслали запит до Росії

Умисне вбивство – саме за такою статтею Чернігівська прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення в Білорусі українця Павла Гриба. 24 серпня хлопець перетнув кордон, зійшов з автобуса в Гомелі й зник. Його батько підозрює – 19-річного сина затримала російська ФСБ і вивезла з Білорусі, начебто за підозрою у тероризмі. П'ять днів минуло з моменту зникнення, але й досі місце перебування українця невідоме, попри спроби вітчизняних правоохоронців та дипломатів з'ясувати це.

"Крайній раз був скандал, ми його не хотіли пускати. Він нас не послухав і поїхав", – каже Ігор Гриб. Шостий день він розшукує сина – Павла Гриба. Підключив усі вітчизняні відомства: "МЗС зі свого боку вийшов туди з відповідними запитами, це я точно знаю, бо мене тримають в курсі. Але, на жаль, ніякої – ні офіційної, ні неофіційної – інформації нової не надходило".

Офіційно відомо, що хлопець виїхав з України автобусом, який прямував до Білорусі. Водій транспорту підтвердив батькові, що всі пасажири його рейсу вийшли на кінцевій зупинці – в Гомелі. Вітчизняна прикордонслужба вчора відправила запит білоруським колегам. Але відповіді чекають і досі.

Білоруський правозахисник розповідає, що офіційної відповіді від тамтешніх служб можна чекати до двох тижнів. А якщо людину розшукує російська ФСБ, як у випадку з Павлом Грибом, то ймовірно, що хлопець уже на території Росії. Український консул перевірив білоруські слідчі ізолятори. Офіційно хлопця не затримували. Прокуратура Чернігівської області, яка порушила кримінальне провадження про умисне вбивство, оскільки хлопець зник безвісти, уже готує міжнародні звернення.

Востаннє батьки розмовляли із сином на День Незалежності. Хлопець повідомив, що їде в Гомель на зустріч із росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Розшукуючи сина після зникнення, в білоруських правоохоронців батько з'ясував – Павла розшукує російська ФСБ. Усе через його позицію, підозрює батько: "Патріотична проукраїнська позиція, а яка ж має бути. А яка може бути позиція у хлопця, в якого у 16 почалися події на Майдані, потім військова агресія Росії на сході, усі ці події".

Вже надвечір у вітчизняному МЗС повідомили – надіслали запит до Росії. В очікуванні нової інформації Ігор Гриб продовжує час від часу набирати номер сина. Але телефон Павла вимкнений.

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Як поліція "по гарячих слідах" спіймала викрадачів киянина

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пономарьов: В України є ілюзія, що Європа це союзник
Наступний матеріал
Кримінально-аграрне розслідування: мешканці львівського села подали в суд на бабусю через серійні вбивства курей
Loading...