ЄСПЛ виніс рішення на користь України: скарги мешканців ОРДО відхилені

До України позивалися семеро пенсіонерів, які не отримували пенсію та соцвиплати після окупації Донбасу

Європейський суд з прав людини виніс одне з перших рішень щодо порушення прав громадян через конфлікт на Донбасі. Про таке повідомляє "Європейська правда".

Як стало відомо, суд Страсбурга відхилив сім подібних скарг від громадян України, які проживають в окупованому Донецьку. У рішенні суду вказується, що Україна не несе відповідальності за проблеми зі здійсненням судочинства в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

До України позивалися семеро пенсіонерів (від 1926 до 1960 року народження), що припинили отримувати соціальні виплати з бюджету 2014 року після окупації Донбасу. Троє з них у 2015 році звернулися до українського уряду щодо поновлення соціальних виплат. Інші ж цього не зробили.

Жоден із пенсіонерів не оскаржував в українських судах рішення уряду про припинення соціальних виплат. Пояснили вони це тим, що у Донецьку не діють органи української системи правосуддя – через російську агресію всі суди евакуювали з території ОРДЛО.

Саме на це мешканці Донецька й поскаржилися до Страсбурга. На їхню думку, Україна обмежила їхні можливості звернутися до суду щодо відновлення соціальних виплат.

Натомість Європейський суд з прав людини відхилив усі скарги донеччан.

Як відомо, це вже друге рішення ЄСПЛ, пов’язане з конфліктом на Донбасі. Перше винесли влітку 2017 року і стосувалося втрати контролю над Луганськом. Цього разу суд Страсбурга послався на попереднє рішення, пояснивши, що Донецьк (так само, як і Луганськ) перебуває поза контролем українського уряду і тому належне функціонування системи правосуддя тут неможливе.

Також в ЄСПЛ визнали, що Україна зробила все можливе, аби відновити цей контроль. Украхнська влада "зробила всі кроки, які варто було очікувати, щоби забезпечити доступ до системи правосуддя (на контрольованій території) для громадян тих території, які перебувають поза урядовим контролем".

Дивіться також фотогалерею за темою

"Зелені чоловічки" на вулицях окупованого Луганська – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
/

Попередній матеріал
У столиці закриють на ремонт один вхід та підземний перехід станції метро "Святошин"
Наступний матеріал
Новий проект бюджету США: через Росію, Китай та КНДР Пентагону виділять рекордну суму