Історія Віри Вариги
Історія Віри Вариги 5 канал

ВІЛ – це не вирок: Історія інфікованої жінки та чудової матері двох дітей

Інфіковані жінки, отримуючи антиретровірусну терапію, у більшості випадків народжують здорових дітей

ВІЛ – не вирок. Цю тезу на власному прикладі підтверджують ВІЛ-позитивні жінки, які наважуються народжувати дітей, знаючи про свій діагноз. Медики запевняють – якщо вагітна приймає антиретровірусну терапію, – в неї високі шанси народити здорову дитину і створити повноцінну щасливу родину. В одній із таких родин побували кореспонденти "5 каналу".

Віра Варига – звичайна жінка з амбіціями і мріями, як вона сама про себе каже. Діагноз ВІЛ-позитивної їй поставили ще 2002 року. Вже після цього вона народила двох дітей: найменшому лише вісім років і він поки що не знає правди.

Розповідає: "Він знає, що в мами є захворювання. Що це захворювання хронічне. Він знає про те, що мені потрібно щодня пити таблетки. Він мені нагадує про це, бо знає, що це дуже важливо для мого здоров'я. Водночас він знає, що я не помру, що хвороба не смертельна".

Старшого сина, Данила, Віра готувала цілий рік, перед тим, як повідомила про свій діагноз. Працювала з психологом, який визначив найкращий час для розмови з підлітком, проводила регулярні навчальні бесіди про хворобу.

"Я йому пояснила, що не всі ще люди, на жаль, правильно розуміють, що ВІЛ-інфіковані люди – такі самі, як інші. І це не тому, що вони погані, а тому, що не повністю поінформовані й обізнані. Тож, аби не було якихось конфліктів, ми прийняли спільне рішення, що він не обговорює цього з однокласниками", – розповідає ВІЛ-інфікована матір.

ЛЖВ – "Люди, які живуть з ВІЛ/СНІД" – найбільша в Україні організація, яка опікується ВІЛ-інфікованими. Її чільник Дмитро Шерембей теж має родину і відкрив світу свій статус ще 20 років тому.

"Існує ключовий рецепт для будь-якої сім'ї, для людини. Аби ВІЛ-позитивна людина не викликала у вас побоювання, наука розробила антиретровірусну терапію. І кожна ВІЛ-позитивна людина, яка приймає антиретровірусну терапію, вона соціально безпечна, вона не може заразити нікого жодним чином", – наголошує голова БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

У цьому ж упевнений і директор ЮНЕЙДС в Україні – об'єднаної програми ООН з ВІЛ-СНІДу. Інфіковані жінки, отримуючи антиретровірусну терапію, у більшості випадків народжують здорових дітей. На його думку, головне – вчасно виявити захворювання.

"Що погано в цій картині – що близько 100 тисяч живе, або не знаючи, що вони з вірусом, або знаючи, але через страх перед дискримінацією, порушенням їхніх прав, вони з ним живуть. Може бути, що поширюють, може, не поширюють, але з кожним днем їм стає дедалі гірше", – підкреслює директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко.

Держава не веде обліку сімей, в яких інфіковані батьки і здорові діти. У Центрі громадського здоров'я МОЗ лише повідомляють: за десять місяців цього року під медичним наглядом перебувало більш як вісім тис. дітей, народжених від ВІЛ-позитивних жінок. П'ять тис. із них мають негативний статус, тобто вони – здорові. 

Анна Брикова, Олександр Фенько, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Збираю прекрасних людей, як намистини": кілька слів про творчий вечір Ади Роговцевої
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": правозахисник, публіцист і дисидент/політв'язень Мирослав Маринович в ефірі "5 каналу"
Loading...