5 канал

День боротьби зі СНІДом: У 2017 році 101 тисяча ВІЛ-інфікованих українців отримають "абонемент на життя"

До Дня боротьби зі СНІДом у Києві та ще в 25 регіонах України відбувається акція "Абонемент на життя"

1 грудня світ традиційно відзначає День боротьби зі СНІДом. З нагоди цієї дати у Києві та ще в 25 регіонах України відбувається акція "Абонемент на життя". Зокрема, у столиці біля Меморіалу "Червона стрічка" поруч з Києво-Печерською лаврою відбувається урочисте вручення так званого "абонемента життя". Там також присутня і кореспондентка "5 каналу" Ольга Петрів, яка знає подробиці. 

В урочистостях взяли участь представники міжнародних організацій, МОЗ, активісти. Вони ставили лампадки, червоні гвоздики. Але, за словами журналістки, зібралися тут сьогодні не лише тому, що це трагічна дата, а тому що для України це "щасливий день, в тому плані, що 101 тисяча українців сьогодні отримали так званий "Абонимет на життя", тобто 101 тисяча ВІЛ-інфікованих українців зможуть в 2017 році отримати лікування, а саме антиретровірусну терапію.    

Дмитро Шерембей, Голова кординаційної ради БО "Мережа людей, що живуть з ВІЛ", говорить: "Кожна ВІЛ-позитивна людина, котра у наступному році отримає упаковку таблеток, буде жити, у неї будуть здорові діти, у неї буде майбутнє. Це – її абонемент на життя. Більше 101 тисяча людей отримають лікування. Для України це буде коштувати більше 600 млн грн, які витратять на купівлю цих препаратів. Для будь-якої ВІЛ-позитивної людини це не буде коштувати нічого. Терапія надається безплатно. Вони можуть прийти до лікарні, якщо дізналися про свій діагноз у 2017 році, й держава з року в рік буде забезпечувати цією терапією".

Журналістка зауважує, що, за даними МОЗ, в Україні зафіксовано близько 230 тис. випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію і тільки 130 тисяч із 230 тисяч перебувають на обліку. Власне цим людям і допоможуть "абонементами на життя". 

Як повідомляв 5.ua, 12 серпня 2016 року фонд "АнтиСНІД" передав пораненим воякам прилад для контролю крові

Попередній матеріал
У НАТО підтримали реформування "Укроборонпрому" - заява
Наступний матеріал
Порошенко сказав, що "примушує" Україну нині проводити ракетні стрільби на півдні
Loading...

Серед російських військових на Донбасі почастішали випадки захворювання на ВІЛ/СНІД – розвідка

"Роби все вчасно!": Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Україна отримала фінансову підтримку Глобального фонду у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом