5 канал

Тест, лежачи на канапі: у Києві представили додаток для тестування на ВІЛ/СНІД

Як запевняють фахівці, головне – превенція хвороби

У Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД біля меморіалу "червоної стрічки" у столиці зібралися представники українського уряду, міжнародної спільноти та профільних благодійних організацій. Вони вшанували померлих унаслідок смертельної хвороби та поклали квіти до меморіалу, передає кореспондент "5 каналу".

Також сьогодні презентували нову медійну програму – мобільний додаток для виявлення вірогідності чуми ХХІ століття.

Як запевняють фахівці, головне – превенція хвороби. Тому мобільний додаток дає змогу протестувати себе на вірогідність захворювання, не виходячи із дому. У разі загрози людина на умовах анонімності отримає перелік адрес станцій, де можна пройти тестування.

"Ми хотіли створити систему, яка буде мати позитивну мотивацію. Люди можуть вдома, лежачи на канапі, зробити аудит стану здоров'я. Все, що потрібно – зайти на Play Market та AppStore, скачати додаток та пройти тестування", – розповів голова БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Дмитро Шерембей.

У МОЗ тим часом звітують про стан речей в Україні. "Державна політика в цьому напрямі – це раннє виявлення, це всі профілактичні заходи, які не дають розвитку цьому захворюванню і, безумовно, лікування і забезпечення усіх, хто потребує, необхідними ліками", – розповів заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

А от посол США в Україні Марі Йованович, зазначає: проблема у тому, що багато людей не хоче говорити про цю проблему.

"Сьогодні ми відзначаємо наші партнерські стосунки і досягнення, але кожен з нас має робити свою частину цієї роботи. Тому що вірус імунодефіциту є небезпечним лише тоді, коли ми про нього не знаємо", – зазначає Йованич. 

Попередній матеріал
Урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури за участі Порошенка – відео
Наступний матеріал
Порошенко заявив про проведення референдумів щодо вступу в НАТО і ЄС "в дуже скорому досяжному майбутньому"
Loading...