Мирослав Маринович
Мирослав Маринович Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": правозахисник, публіцист і дисидент/політв'язень Мирослав Маринович в ефірі "5 каналу"

Про "антирадянський" опір у нинішній Україні, декомунізацію та війну; про конфлікт між нацбезпекою та ліберальним засадами свободи; про битву за уми та пропаганду – чаюємо з засновником Української Гельсінської групи

І про нинішнє чаювання. Це сьогодні наш гість Мирослав Маринович – очільник українського відділення міжнародного ПЕН-клубу. Один з учасників Унівської групи та ініціативної групи "Першого грудня". Віце-ректор Українського католицького університету у Львові. А в минулому – дисидент та політв'язень. У 1978 року Київський обласний суд у м. Василькові засудив Мариновича до максимального терміну ув'язнення – сім років таборів суворого режиму і п'ять років заслання за "проведення антирадянської агітації і пропаганди". Ув'язнення Маринович відбував у Пермському таборі ВС-389/36. Брав участь у всіх правозахисних акціях і протестах в'язнів, тримав голодовки, в тому числі й 20-добову. За весь термін мав близько 150 діб ШІЗО (штрафний ізолятор) і близько півтора року камери-"одиночки". Повернувся в Україну із заслання та ув'язнення лише через одинадцять років.

Про "антирадянський" опір у нинішній Україні, декомунізацію та війну: війну "українського світу" з "русскім мірам" на власній території; про конфлікт між нацбезпекою та ліберальним засадами свободи; про битву за уми та пропаганду; про можливість/неможливість державного будівництва з "наявного людського матеріалу". Зустріч з Мирославом Мариновичем нині о 23:10.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 1 грудня о 23:10.

Попередній матеріал
ВІЛ – це не вирок: Історія інфікованої жінки та чудової матері двох дітей
Наступний матеріал
"Певно, найбільш творча професія в армії": один день із саперами Донеччини
Loading...

59 українців стали політв'язнями у Криму і Росії – правозахисники

Колишній політв'язень Кремля розповів, що змусило РФ погодитись на обмін полоненими

"ЗА ЧАЙ.COM": донедавна посол одразу в двох державах Олександр Левченко – в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": журналістка і блогер Татуся Бо в ефірі "5 каналу"

Справу про вбивство Олеся Бузини передали до суду – прокуратура

"ЗА ЧАЙ.COM": полковник і нардеп Андрій Тетерук в ефірі "5 каналу"