На передову доправили експрес-тести на ВІЛ/СНІД
На передову доправили експрес-тести на ВІЛ/СНІД 5 канал

Вперше від початку війни: на передову доправили експрес-тести на ВІЛ/СНІД – сюжет

За допомогою тестів дізнатися про хворобу можна за кілька хвилин. Швидкі тести для досліджень надали меценати

Експрес-тести на ВІЛ-СНІД доправили на передову – перевірялися всі охочі. Першими – захисники Луганщини. Знати про зараження варто хоча б заради того, щоби відмовитися від донорства – всі армійці є потенційними донорами, адже кров для переливань на фронті потрібна щодня. Докладніше – в сюжеті "5 каналу".

Біля медичного пункту бригади, що захищає Попаснянський напрямок, збираються черги армійців. Вперше від початку війни медики запропонували бійцям перевірити інфікованість на ВІЛ просто на передовій.

Віктор був мобілізований під час четвертої хвилі. Згодом вирішив повернутися до армії й підписав контракт. Згадує, що востаннє здавав аналізи півроку тому. Впевнений: "Звісно, що може бути підозра! Всі ходять до стоматолога, всі ходять до перукарні, всі стрижуться. І десь може бути поранення, перекинутись. Тим більше, що це збройні сили, це війна. Контакт може бути з кров'ю іншої людини. То звісно, що треба перевірятися".

За допомогою тестів дізнатися про хворобу можна за кілька хвилин. Швидкі тести для досліджень надали меценати. Кажуть, що насамперед це потрібно для безпечного донорства. Бо на фронті чужа кров часто рятує життя. "Всі військовослужбовці є потенційними донорами… У випадку поранень товаришів всі знають – у кого яка група крові і мають змогу здати", – зазначає майор медичної служби ЗСУ Олексій Кравець.

Однак 100% довіряти швидким тестам можна лише у разі негативного результату, як пояснюють лікарі. Якщо тест покаже дві смужки, щоб остаточно переконатися у діагнозі – потрібно здати кров у найближчому медичному закладі.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Аеропорт "Бориспіль" за 1 млн євро придбав новий пожежний супер-автомобіль – відео
Наступний матеріал
Нуль балів: 12 кандидатів до Верховного суду провалили тест з доброчесності
Loading...