Якщо на ношах принесуть, тоді може оформимо: ВІЛ-інфікований вбивця розповів, як йому відмовлялись оформляти пенсію

5.ua
Журналісти програми "Рандеву" на "5 каналі" заздалегідь надіслали запит на інтерв'ю із в'язнями, Бучанської виправної колонії №85 суворого режиму. На розмову із журналістами погодився один в'язень. Історія і сьогодення чоловіка засудженого за вбивство і крадіжку

– Ви вбили людину?

Так.

А як це сталося?

По п'янці було все, так і вийшло. А якби не я його, то він би мене убив. Так я, виходить, і потрапив до в'язниці.

Читайте також: Реформатор української пенітенціарної служби про хабарі у тюрмах, ставлення до Пашинського та знайомство з Яценюком

Це було у Криму?

Так це було 5 років тому, потім потрапив у Рівненську область. Там я як ВІЛ-позитивний намагався розібратись, що мені повинні надати як ВІЛ-позитивному – юриста, оформити інвалідність, пенсію. Я викликав прокурора з нагляду Рівненського управління, мені сказали, що в їх управі таких немає. Я писав листи, але вони нікуди не йшли, поки я в минулому році не поїхав у Львів, оформляти пенсію та інвалідність, начальник Львівського МОБу склав мені папери, каже, поїдеш на табір, і тобі оформлять пенсію за станом здоров'я.

І яка у вас зараз пенсія?

Ситуація виходить така. Вивезли мене в Рівне, лікарі мене подивилися, виходить, що у тебе така болячка статевого члена, дати не можемо, ВІЛ, гепатит, туберкульоз, а ти ще й ходиш? Якщо тебе принесуть на ношах, тоді може ми тобі оформимо, а ти ще з Криму, ми тобі пенсію не дамо. На цьому ми з ними розпрощалися.

Як ви дізналися, що ви ВІЛ-позитивні?

Я дізнався свій статус ще в 2006 році, в Сімферополі в спеццентрі мене поставили на облік, вже одинадцятий рік хворію.

Ви захворіли ще перебуваючи на волі, чи вже тут?

Ні, швидше за все тут, а може й ні. Я коли працював в Ялті, знепритомнів, відвезли мене в лікарню і з'ясували, що у мене ВІЛ.

Ви підозрюєте, як могли заразитися?

Звичайно.

5.ua

Наркоманія?

А я не колюсь, жодного разу не коловся і не колюсь, тож статевим шляхом швидше за все.

Яким чином вас підтримує держава?

Завдяки матері, що вона писала, через президента, що мене відвідала людина з міністерства юстиції.

– Який результат цього візиту?

– Після візиту принаймні почали лікувати, ось уже два місяці, медикаменти сказали, які потрібно, а то до цього приїхав сюди на операцію по статевому органу, грижі і геморой. Ось так я сюди і потрапив, а повинен був ще в минулому році, після Львова, коли пенсію не оформили, і почала загнивати головка статевого органа. В серпні я до нього пішов, я просив відправити мене на Бучу, а мене відправили на 73 колонію, там лікарня для ВІЛ-позитивних, місяць я там побув, сказали, що нічого не зроблять і мені потрібно на Бучу, робити операцію.

Ви якусь пенсію отримуєте, допомогу?

Ні, мені відмовили, і на цьому все.

За рахунок чого вам тут доводиться жити? Вам допомагають ваші рідні? Як ви тут виживаєте?

Ну, виживаю. Їм те, що дають, товариші деякі виручають зі свободи, то що познайомився, з таборів, знеболюючими допомагають, грошима, якщо є.

У вас є сім'я?

Немає сім'ї.

Але ви говорите, у вас є мама.

Так, у Криму мама, брат, сестра, племінники, всі там залишилися.

Сюди ніхто з них не приїжджав?

Ні, перший раз, у 2014 році, коли посилку отримував, до анексії Криму. А потім вона вислала посилку і на стенд вивісили, що із Криму ні листів, ні посилок не можна, і зв'язок загубився.

Ну для мами ви все одно залишаєтеся сином.

Звичайно, це ж все вона знайшла мене по паперах і написала туди, і звернулася.

Вона вам пише листи?

Листи не доходять, не пропускають.

А чому не пропускають?

Це у Порошенка треба запитати, чи у кого-то з вищих чинів, вони заборонили.

5.ua

– Ви вірите, що в цьому причина?

– Ну так би я спілкувався. А так тобі пояснює начальник, що у тебе прав ніяких немає, хоч я і ВІЛ-позитивний. Ось тобі RV-терапія. П'єш? Пий. Все, тобі ні дієти, нічого тобі не належить. Я кажу, справа такого роду, на нас Євросоюз і Червоний Хрест виділяє гроші, на нас, ВІЛ-позитивних, і на рак. Де вони діваються? В 2014 році коли поставили мене на облік у себе, носили тормозки кожних три місяці, продукти харчування, чай, сік, станки, мило. А потім у 2015 році, коли я з ними уклав договір, з "кафе плюс" з рівненської області, і після того почали отримувати двічі на рік два шматочки мила, шматочок господарського шматочок, два станки.

Що це за договір?

Я не знаю, він у мене лежить. Це виходить, що я свої дані віддаю їм, довіряю їм.

Читайте також: Замкніться в туалеті на кілька діб і відчуйте: VIP-в'язень Єфремов розповів про перебування у луганській буцегарні

В яких умовах ви тут живете, можете розповісти?

Нормально.

Розкажіть про камеру, вірніше палату, ви ж тут лікуєтеся, зараз?

Так. Нормальна палата, житлова кімната.

Ви там один?

Ні, нас там семеро, телевізор, світло, все є, медикаменти надають, годують. Харчування нормальне, принаймні харчуватися можна.

– Як ви бачите своє майбутнє? Скільки вам ще сидіти вам?

– Довго.

Скільки?

10 років.

Ви вірите, що з вами може трапитися амністія? Амністія за станом здоров'я.

Людина повинна вірити у краще.

Ви вже покаялися в тому, що сталося?

Ну так. І ще що я хочу вам сказати, що порушуються права ВІЛ-позитивних, нам кажуть, що нам нічого не дозволяється, на нас нічого не виділяється, виділяється тільки RV-терапія, і все, ні дієти, ні харчування, хоча я знаю, що виділяється і в доларах і в євро, на кожного хворого на ВІЛ в Україні. І де воно осідає, я не знаю. Ну йде воно з початку до Києва, це Пінчук, а Пінчук розподіляє.

Я бажаю, щоб ви вийшли звідси іншою людиною, бажаю, щоб Господь побачивши всі ваші муки, нарешті дав вам нову долю, яка буде набагато щасливішою для вас. Дякую вам за розмову.

І вам дякую велике, дай бог здоров'я.

Попередній матеріал
Реформатор української пенітенціарної служби про хабарі у тюрмах, ставлення до Пашинського та знайомство з Яценюком
Наступний матеріал
Договори з "Київенерго" закінчаться, і ми будемо жити в новій реальності – КМДА
Loading...