Глибоцький районний суд
Глибоцький районний суд 5.ua

"Тортури металевою камерою": У Чернівцях підсудні поскаржилися на нелюдські умови тримання в суді

За словами одного з підсудних, їх із СІЗО привозять групами і потім вони чекають свого засідання у металевих шафах площею 2 квадратні метри

У металевих шафах, без доступу до світла та належної вентиляції повітря. У таких умовах утримували обвинувачених у Глибоцькому районному суді Чернівців. На це поскаржився один із затриманих своєму адвокатові. Натомість у суді знущання заперечують. Ситуацію із фактично тортурами затриманих з'ясовувала Майя Гуменна.

"Темнота, замкнений простір, так і з розуму можна зійти", - адвокату Олександру Мусі на нестерпні умови утримання в приміщенні Глибоцького райсуду поскаржився підзахисний. Він розповів: підсудних із СІЗО привозять групами. І потім вони чекають свого засідання у металевих шафах площею 2 квадратні метри, всередину яких повітря й світло потрапляють через отвори розміром 10х20 см.

Адвокат Олександр Муха:  "Їм невигідно возити по дві людини до суду, тому вони їх привозять, саджають в ту шафу, і далі по одному водять в судове засідання, і потім – в ящик. Людина, навіть якщо вона підсудна, вона ще не є винуватою із нею має бути поводження, як з вільною особою".

У райсуді підтверджують: такі шафи були, але їх уже позбулися.

Віталій Цуренко, голова Глибоцького районного суду, каже: "Ці шафи виготовлені 15 років тому, тому можливо площа шафи трохи менша за чинні стандарти. Ці шафи в нас не використовувались".

Заперечують утримання підозрюваних у таких умовах і в судовій адміністрації.

"Вони законсервовані і ніколи не використовувались для утримання підсудних. Коштів на демонтаж... Ми виходили з пріоритетних завдань. Нині існує багато інших пріоритетів".

Та представники офісу омбудсмена, які провели інспекцію після скарг підсудних, підтвердили: таки побачили у суді металеві камери. Стверджують: тримання людини у такий спосіб є грубим порушенням міжнародних та національних стандартів, адже площа кожної камери для підсудного повинна бути не меншою 4-х квадратних метрів.

Леонід Ілюк, представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернівецькій області, стверджує: "Людину замикають в металевій шафі, заввишки два метри, фактично немає доступу ні світла, ні повітря, є лише проріз. Фактично це можна розцінювати, як жорстоке поводження".

Інспектори зафіксували й інші порушення: підозрюваних під час перебування у суді не забезпечують харчуванням, а в самому приміщенні - немає облаштованих місць для спілкування підсудних із захисниками та для ознайомлення з матеріалами справи.

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
Особливе тренування: На НСК "Олімпійський" влаштували заняття для дітей із аутизмом
Наступний матеріал
У Лос-Анджелесі відбулася церемонія вручення премії "Оскар" – відео
Loading...

Творчість за ґратами: Засуджений у РФ Сенцов написав в колонії кілька сценаріїв та повість

Сина Мустафи Джемілєва відпустили з колонії в РФ

Казанський: Ватажки окупованих територій перетворили Донбас на колонію ХІХ ст