Тренування дітей з аутизмом
Тренування дітей з аутизмом 5.ua

Особливе тренування: На НСК "Олімпійський" влаштували заняття для дітей із аутизмом

Організатори планують поширити досвід на інші міста, які підтримають ініціативу

Щонеділі на НСК "Олімпійський" професійні тренери влаштовують заняття для дітей із аутизмом, щоби їх навчити спілкуватися між собою та прищепити любов до спорту. Репортаж кореспондента "5 каналу" Людмили Голоднік.

Поруч з одинадцятирічною Лізою займається її молодший брат Олексій. Дівчинка має аутизм і часто під час заняття відволікається. Тоді хлопчик сідає поруч і показує сестричці вправу ще раз. Каже, допомагає їй у всьому, навіть опановувати шкільну програму за четвертий клас.

Юрій Біла, батько Єлизавети та Олексія, розповідає: "Це наш найголовніший помічник, її молодший брат, який молодший за неї на 5 років, але вже багато знає".

Поруч із дев'ятирічним Толиком займається батько. Він стежить, щоби син звикав до занять спортом поруч з іншими учасниками групи. Для хлопчика це перший такий досвід.

Батько хлопчика Володимир Онацький зауважує: "Цим дітям в основному ж не вистачає соціалізації. Вони в принципі кожен сам по собі в основному. Тобто знайти місце, де дитині з такими ось обмеженнями можна було б позайматися, досить складно зараз".

Щоб навчити дітей з аутизмом спілкуватися між собою, розвинути моторику та прищепити любов до спорту, чотири тренери розробили спеціальні заняття. Група з двадцяти дітлахів на НСК "Олімпійський" збиратиметься щонеділі.

Тренер Ліана Копилова пояснює: "Деяким треба індивідуальний підхід. Десь треба, звичайно, попрацювати з дитиною окремо. Десь дитина схопила дуже швидко. Якщо звернути увагу, то від трьох рочків до одинадцяти-дванадцяти, вони виконують".

Благодійний проект розрахований щонайменше на півроку. У травні учасники занять хочуть узяти участь у "Пробігу під каштанами".

"Ми хочемо вийти командою, щоб люди побачили, що можна. Так, їм страшно, вони бояться коли багато людей, їм потрібно звикнути. Тому у нас ці тренування, вони звикають один до одного, бути членами команди", – каже засновник благодійного фонду "Дитина з майбутнім" Інна Сергієнко.

Організатори планують поширити досвід на інші міста, які підтримають ініціативу. А керівництво "Олімпійського" у разі потреби обіцяє відкрити додаткові спеціальні групи.

 Людмила Голоднік, Богдан Кальченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Поблизу Чонгара відбувся марш на знак непокори російській агресії в Криму – відео
Наступний матеріал
"Тортури металевою камерою": У Чернівцях підсудні поскаржилися на нелюдські умови тримання в суді
Loading...

Марина Порошенко у Малайзії відвідала Центр дитячого розвитку для дітей з аутизмом

День підтримки хворих на аутизм відзначають у світі

Свято для дітей, хворих на аутизм відбулось у Києві