Піца для поарнених бійців АТО
Піца для поарнених бійців АТО 5.ua

Діти ветеранів АТО власноруч напекли піци та завезли її до Київського військового шпиталю

У декого з маленьких волонтерів батьки воювали у зоні АТО

Діти ветеранів АТО власноруч напекли піци та завезли її до Київського військового шпиталю пораненим бійцям. Як маленькі волонтери впоралися з новим для них кулінарним завданням та як несподіваних гостей зустріли поранені військовослужбовці, бачила Леся Головата.

Два десятки кухарів віком від 5 до 15 років нетерпляче чекають, коли зможуть вперше спекти авторську піцу. На першому, найважливішому етапі шеф-кухар особисто допомагає підопічним: і дірки латає, і форму підправляє.

А от на другому етапі діти не стримують політ кухарської фантазії: викладають аплікації з начинки. Катерина ретельно добирає інгредієнти до піци, щоби вийшла така ж смачна, як та, яку раніше готувала батькові. Утім, зараз пригостити його не може – тато служить під Луганськом.

Катерина Шевченко, дочка бійця полку "Миротворець" МВС Валентина Шевченка, розповідає: "Він був в Іловайську, ледве вийшов. Я вважаю його героєм, бо він пройшов через стільки перешкод, що не кожен пройде".

За кулінарними імпровізаціями семирічного Романа уважно спостерігає батько Володимир Лев, боєць полку особливого призначення "Київ" МВС, який від 2014-го перебуває у зоні АТО. Невдовзі знову повернеться на передову. Допоки перебуває вдома на ротації, боєць залучає сина до благодійності. Діти готують піцу, щоби завезти пораненим до військового госпіталю.

Володимир говорить: "Кожному бійцеві АТО буде приємно, коли діти долучаються до таких акцій, можуть зробити щось приємне, адже не в усіх є діти".

А у Вікторії немає батька. Три роки тому полковник Віктор Єщенко загинув під час виходу з оточення в Іловайську. Дитина впродовж дня майструвала оберіг: "Ангел, щоби він охороняв бійців АТО".

Відразу з печі рум'яні піци малі волонтери везуть до шпиталю. З собою з дому прихопили ще млинці й малюнки. Першим гостей приймає в після операційній палаті нещодавно поранений в Авдіївці військовослужбовець 72-ї механізованої бригади ЗСУ Віктор Цимбалюк.

Військовий віддячує малечі побажанням: "Щоби були здорові, і щоби війна вже закінчилась, щоби вони не бачили цього".

А маленька Вікторія знайшла адресата, якого відтепер охоронятиме її янгол. Після мінно-вибухового поранення в Авдіївці бійцеві ампутували ногу.

"У мене такі самі дітки є, тільки старші. Тому я дуже порадувався за це. Дуже зворушливо", – каже боєць.

Леся Головата, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Піски. Лицарі неба": У Києві презентували фільм-реквієм про полеглих бійців полку "Дніпро-1"
Наступний матеріал
Штаб АТО: Бойовики гатять з мінометів по усьому фронту, 49 обстрілів за добу
Loading...

Мобільні групи військових з Міноборони у шпиталях вітатимуть поранених бійців АТО

У Київ до військового шпиталю літаками доправили 26 поранених бійців АТО

Порошенко навідався до головного військового шпиталю із подарунками

"Війна нікуди не зникла": Центральному військовому шпиталю критично бракує крові для бійців

Як з рук воїнів АТО виринали янголи: у Київському шпиталі влаштували майстер-клас для бійців

Селфі, квитки на матч та футболки: до військового шпиталю навідався Андрій Шевченко