Центральному військовому шпиталю бракує донорської крові. Це не нова проблема, однак за словами лікарів, зараз саме період, коли охочих поділитися з пораненими кров'ю поменшало. Медики нагадують, що війна нікуди не зникла, поранені є, відтак шпиталю потрібні донори.
Олександр Кривенко здає кров на потреби військовиків уже вдруге. Його рідкісна із негативним резус-фактором кров у військовому шпиталі – дефіцит.
"Я взагалі-то давно думав піти здавати кров. І тут сталася така нагода, я побачив, що є потреба. Я ж безпосередньо не бачу людину, яку вона там врятує чи допоможе. Я просто розумію, що в мене щось є, чим я можу поділитися з іншими", – каже Олександр.
Сьогодні він здав 450 грамів крові. Медики кажуть, що це одна доза для пацієнта, щоправда, легкого. Запасів крові для тяжко поранених небагато.
"Хворі тяжкі, скажімо так, військовослужбовці поранені – на них може виходити весь запас крові, який був у нас збережений. У нас були випадки, коли на одного хворого в нас уходило близько 30 доз крові", – розповідає заступник начальника Центру крові військового госпіталю Міноборони Андрій Собченко.
За дві години до військового госпіталю прийшли лише два донори. Медики кажуть, що охочих здавати свою кров небагато, а от кількість хворих, які її потребують – щоразу збільшується. З початком війни в Україні та першими пораненими, згадують медики, у цьому Центрі крові стояли черги донорів. Зараз ситуація ледь не критична.
"На сьогодні зменшилась кількість самих бажаючих здавати кров. Нам доводиться їздити по військових частинах, тобто у військових частинах проводити забор крові", – зазначив Собченко.
Особливо бракує столичному військовому шпиталю крові з негативним резус-фактором. Донорів чекають із ранку і до обіду щодня, окрім п'ятниці та вихідних.
Наталка Коцкович, Дмитро Демішев, "5 канал"