5 канал

У Київ до військового шпиталю літаками доправили 26 поранених бійців АТО

Близько третини брали участь у бойовиїх діях на Світлодарській дузі

26 поранених в АТО вояків доправили літаками до столичного військового шпиталю. Перевезли їх із Дніпра та Харкова, там їхній стан стабілізували, а в Києві тепер мають лікувати. Леся Головата провідувала бійців.

Два борти із Харкова та Дніпра прибули на цьому тижні до Київського військового госпіталю. Серед 26 поранений військовслужбовців близько третини брали участь у бойовиїх діях на Світлодарській дузі.

Травматолог показує своєму пацієнтові кулю, яку видалив з плечової кістки. Армієць із позивним "професор" до війни викладав фізику у виші, а нині – снайпер у 54-й бригаді. Зазнав поранення під час масованого обстрілу в ніч проти 19 січня на Світлодарській дузі.

"Професор" згадує: "Лежав дуже безпечно, у мене влучити було дуже важко, але просто була дуже велика-велика щільність вогню. Кулі били в сніг кожні 20 см".

Під обстрілами в бліндажі польового медпункту "Професорові" надавали першу допомогу, згодом доправили до харківського шпиталю, а потім – у столицю на спеціалізоване лікування. Військовий налаштований якомога швидше повернутися на передову. "Пальчики ворушаться, суглоб ніби не пошкоджений, значить – 100% відновлення і я повертаюся", – каже боєць.

Не встиг ще оговтатися від наркозу після операції, а теж уже рветься на позиції до своїх боєць із 72-ї бригади. 15 грудня в Авдіївській промзоні він відстежував ворожі безпілотники, як несподівано здетонував снаряд.

Станіслав розказує: "Лежали вибухові прристрої, які не спрацювали під час бойових дій. Вибух – і все. Від шоку больового, так би мовити, нечітко пам'ятаю".

90% поранених бійців, евакуйованих із Дніпра та Харкова, потребують оперативних втручань.

5 канал


Сергій Цівина, начальник травматологічного відділення Київського військового госпіталю, каже: «Ми минули один із етапів медичної евакуації. Тобто ми пацієнтів із військових польових госпіталів, які там знаходяться, на гелікоптерах доставляли до певних аеропортів і одразу доставляли чи на Вінницю, чи на Київ у наші військові госпіталі».

Такої кількості нових пацієнтів до Київського шпиталю не привозили уже давно, кажуть волонтери. Тож нині виникла термінова потреба у так званих "стартових пакетах". Це засоби догляду та гігієни, посуд, одяг. Утім напередодні свят просять людей про інше - увагу до бійців.

Оксана Нешта, волонтер із Волонтерської сотні "Доброволя", зауважує: "Ми маємо можливість зустріти новий рік із родинами, а вони, особливо ті, в кого родини, за 200-300 км, вони не можуть собі цього дозволити. Кияни небайдужі мають змогу таку прийти просто привітати, навіть словами". 

Леся Головата, Василь Дмитрієв та Валентин Стрельцов, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Біля сирійського Алеппо поновилися авіаудари: є жертви
Наступний матеріал
У Шотландії вирує ураган "Барбара"

За минулу добу в АТО поранений один боєць – речник Міноборони

Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка – відео

Дивіться наживо на 5.ua брифінг речника Міноборони та Різдвяну літургію у Ватикані

Українські військові встановили блокпост на околиці Новолуганського в "сірій зоні" – Міноборони

У Міноборони спростували інформацію про буцімто трьох полонених бійців АТО на Світлодарській дузі

Волонтер про Світлодарську дугу: Відчуття, що бойовики на дебальцівський напрямок перевели всю свою артилерію