прес-служба Президента України

Марина Порошенко у Малайзії відвідала Центр дитячого розвитку для дітей з аутизмом

  На згадку про візит Марина Порошенко подарувала вихованцям Центру дитячого розвитку для дітей з аутизмом "Пермата курніа" англомовні книги про Україну

  У рамках офіційного візиту глави держави до Малайзії дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Центр дитячого розвитку для дітей з аутизмом "Пермата курніа". Діяльність цього закладу є частиною програми "Пермата". Сама програма співпрацює з міжнародною організацією Autism Speaks, яка бореться за права людей з аутизмом, передає прес-служба глави держави.

  Як зазначається, у супроводі дружини міністра Кабінету міністрів Датін Хаджа Норазеліна Аванхад Марина Порошенко ознайомилася з роботою Центру. Зокрема, оглянула навчальний клас, де проходило заняття, спортивний зал та музичні класи, у яких діти презентували музичні виступи для гостей. Основна мета закладу – надати допомогу дітям з аутизмом, повною мірою розкрити їх потенціал та підготувати до навчання у звичайних навчальних закладах і, що не менш важливо, підвищити рівень обізнаності людей щодо проблем аутизму.

  Центр проводить тренінги та консультації для вчителів і терапевтів щодо стратегій навчання дітей з аутизмом. Він створений з метою бути зразком для майбутніх центрів по всій Малайзії.

  За словами Марини Порошенко, на сьогодні в Україні питання соціалізації дітей з особливими потребами є надзвичайно актуальним. "В Україні вже розпочато трирічний науково-педагогічний експеримент, мета якого – напрацювати ефективні механізми забезпечення доступної освіти для дітей з інвалідністю та дати їм реальну можливість навчатися в середовищі однолітків. По завершенню експерименту планується поширення його результатів у всіх регіонах України", – сказала вона.

  Особливу увагу гостей директор Центру Хасна Торон звернула на його назву – Permata Kurnia.

  "Слово permata малайською мовою означає "коштовний камінь", бо діти – це "коштовне каміння" нації. А слово kurnia перекладається, як "особливий дар". Так, це особливий дар для суспільства приймати дітей з особливостями такими, якими вони є, та допомогти їм якнайкраще адаптуватися до життя. Адже ми даємо можливість розкрити потенціал цих дітей та виростити з них громадян, які зможуть зробити внесок у розвиток суспільства", – додала вона.

  На згадку про візит Марина Порошенко подарувала вихованцям Центру дитячого розвитку для дітей з аутизмом "Пермата курніа" англомовні книги про Україну.

  Попередній матеріал
  Ворог обстрілює оборонців Мар'їнки із великокаліберних снайперських гвинтівок – волонтери
  Наступний матеріал
  У Горлівці російські окупанти розмістили потужні розвідувальні РЛС "Зоопарк" – ГУР

  Марина Порошенко назвала п'ять регіонів, у яких запровадять інклюзивну освіту – інтерв'ю

  Марина Порошенко закликала депутатів ухвалити закон "Про освіту" щодо інклюзивного навчання

  Марина Порошенко провела дітей бійців АТО на відпочинок до Хорватії

  Марина Порошенко запросила особливих дітей на майстер-клас із писанкарства