СПІД
СПІД volynnews.com

"Вірю – не вірю": У Києві пройшла соціальна акція запобігання ВІЛ, гепатиту та сифілісу

Жителі столиці здавали кров для швидкого та бескоштовного тесту на визначення найнебезпечніших хвороб десятиліть

"Вірю – не вірю" – під таким гаслом у великих містах України стартувала соціальна акція запобігання найнебезпечнішим недугам останніх десятиліть. У Києві влаштували її у десяти найлюдніших місяцях – торгових центрах. Протягом дня кияни безкоштовно здавали кров для визначення ВІЛ, гепатиту та сифілісу.

"Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Києві кожен бажаючий міг пройти експрес-тест на виявлення ВІЛ, гепатитів В і С, а також сифіліс. Пройти тест – нескладно, а головне – швидко і безкоштовно. Тому до медичних наметів черга", – розповіла кореспондент "5 каналу" Наталка Коцкович.

Перед здачею крові відбувається коротка консультація, а потому сама процедура. Результат аналізу одразу на кілька вірусів готовий вже за 15 хвилин.

"Це експрес-тести. Методами ФА. Шукаєм антитіла. Визначаємо на ВІЛ, гепатити В, С, сифіліс. Це такі мультитести на 4 інфекції", – пояснила психолог кабінету довіри Центру СНІДу Юлія Мінстер.

Перевірити кров зголосилася і чільниця Міністерства охорони здоров'я. Уляна Супрун розповідає, що в Україні наступного року необхідно збільшити кількість програм із запобігання захворювань, а не лише лікування. 

"Зараз ВІЛ ми можемо контролювати, щоби не перейшло в СНІД. Але ми не можемо вилікувати ВІЛ. Гепатит С можемо вилікувати, але це коштує більше 100 тисяч гривень, щоби вилікувати когось. А цей тест є 200 гривень", – відзначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

На боротьбу із цими недугами у 2017-ому році в бюджеті передбачено майже 6 мільярдів гривень. Фінансування також надходить від уряду Німеччини у межах Міжнародних проектів боротьби зі СНІДом.

Керівник проекту з боротьби зі СНІДом в Україні Ніколас Кемпель наголосив: "Ми долучилися до проектів в Україні із запобігання цих невиліковних або тяжких хвороб. Хочемо, щоби якнайбільше українців наважилися і пройшли експрес-тести. Знали про своє здоров'я",

За офіційними даними зараз в Україні понад 300 тисяч людей із ВІЛ та майже 1 мільйон, які хворіють на гепатит С. Ці показники значно вищі, ніж у Європі.

Наталка Коцкович, Орест Пона, "5 канал".

Попередній матеріал
Від голодомору 1932-1933 рр. померло 10 мільйонів українців – науковець
Наступний матеріал
Прикордонники у АТО вшановували пам'ять жертв Голодоморів під звуки обстрілів окупаційних військ
Loading...

Прес-конференція представників Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, МОЗ та Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ - завершено

Серед російських військових на Донбасі почастішали випадки захворювання на ВІЛ/СНІД – розвідка

Конкурс відеороликів про ВІЛ/СНІД: перше місце посіла 11-класниця з Чернігова

"Роби все вчасно!": Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У майже 8,5% протестованих українців виявлено гепатит С – є висока загроза поширення епідемії

В Україні прогресує епідемія гепатиту С