5 канал

У майже 8,5% протестованих українців виявлено гепатит С – є висока загроза поширення епідемії

Понад 80% виявлених у громадян України випадків гепатиту С – нові, зазначив Павло Скала

Майже 8,5% протестованих українців показали позитивний результат на гепатит С. Про це повідомив директор з політики та партнерства Альянсу громадського здоров'я Павло Скала на брифінгу в Києві.

"Було протестовано понад 3 тисячі 800 осіб з числа загальної кількості населення, отримано позитивних 324 результати, що становить майже 8,5%. Це досить висока цифра, яка корелює і фактично підтверджує наші тестування в минулі роки. Це свідчить про високий рівень загрози поширення цієї інфекції і епідемії", – зазначив він.

Найбільш серйозні показники зафіксовані в Києві – майже 15%, в Хмельницькому – понад 15%, в Запорізькій області – 12%. Мінімум тестів було проведено в Херсонській області (80) і максимум тестів (225) у Волинській області.

Скала також зауважив, що понад 80% виявлених випадків гепатиту С – нові. Люди, які приходили на тестування, не знали, що у них є така інфекція.

Водночас професор, головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська озвучила дані МОЗ Центру з контролю захворюваності, які десятиліттями тестують різні групи населення.

"У різних групах населення рівень інфікованості складає від 3 до 70%. Здорові особи мають рівень інфікування 15-22%, пацієнти наркодиспансерів – до 70%, люди, що часто хворіють – близько 15%", – сказала вона.

Зі слів Голубовської, МОЗ переконало міжнародні інстанції, що рівень інфікованості в Україні набагато більший, ніж ті, про які вони постійно говорили. "Я думаю, у нас не менше 9% хворих ", – зауважила експерт.

Раніше повідомлялося, що в Україні прогресує епідемія гепатиту С.

Попередній матеріал
У Сирії загинуло близько 600 російських найманців – ЗМІ
Наступний матеріал
На Київщині начальник виправної колонії погорів на хабарі у 400 тисяч гривень
Теги:
Loading...

Гепатит C: "Гра на виживання" під стінами Кабміну

Прорив у лікуванні гепатиту С: нові надшвидкі ліки нейтралізують вірус за три тижні

Ліки проти туберкульозу, гепатиту та для дітей із рідкісними генетичними хворобами купуватимуть міжнародні організації

У Києві четверо дітей захворіли на вірусний гепатит А у дитсадку

На Харківщині бійців 92-ї бригади перевірили на гепатит С

5 канал - трансляція наживо