В Україні прогресує епідемія гепатиту С

Натепер інфіковані вже більше 4 мільйонів дорослих українців

Епідемія гепатиту С прогресує в Україні. Цей вірус називають "мовчазним убивцею", адже упродовж десятиліть може тривати без клінічних ознак, тим часом руйнуючи організм. Журналісти "5 каналу" пройшли експрес-тест із виявлення вірусу, що його організували активісти у День боротьби з вірусними гепатитами.

Три роки тому Юлії Дороховій діагностували гепатит С. В її печінці вже почалися цирозні зміни. Колишня пацієнтка розповідає – для того щоб претендувати на державну програму лікування, слід пройти сім кіл пекла.

"Принести 22 довідки, здати аналізів на 2,5 тисячі. Це непросто, коли погано почуваєшся. Обійти стільки інстанцій, щоб отримати ці папірці, які взагалі нічого не вирішують", – розповідає колишня хвора.

Жінка подолала недугу – упродовж 12 тижнів лікувалася дорогими препаратами нового покоління. А от Євген Гудилов лише починає боротьбу з гепатитом. Колишній боєць батальйону "Донбас" припускає – вірус йому занесли в якомусь зі шпиталів, де лікувався після тяжкого поранення.

Ефективність ліків прямої дії сягає і ста відсотків, термін терапії скоротився з року до трьох місяців, стверджують медики. Близько 90 тисяч людей, хворих на гепатит С, претендують на безплатне лікування в межах державної програми. Однак на всіх ліків не вистачить.

Тим часом кількість хворих на гепатит С зростає. Експерти порахували, що нині в Україні інфіковано 4 мільйони дорослих – це 9 відсотків від загальної кількості. Вірус передається через кров та незахищений статевий контакт. І може прогресувати десятиліттями без симптомів.

Єдиний спосіб дізнатися, чи є антитіла до вірусних гепатитів в організмі – це здати аналіз крові. Уже через 15 хвилин після експрес-тестування буде відомий результат.

До мобільних лабораторій у центрі Києва – черга. День безплатного експрес-тестування активісти організували в усіх обласних центрах.

Леся Головата, Богдан Кальченко, "5 канал"

Попередній матеріал
День в АТО: окупанти масовано обстрілюють Донеччину, на Луганщині – "відносне затишшя"
Наступний матеріал
У НАБУ показали відео затримання столичного податківця, у якого знайшли валюти на 12 млн гривень

Гепатит C: "Гра на виживання" під стінами Кабміну

Прорив у лікуванні гепатиту С: нові надшвидкі ліки нейтралізують вірус за три тижні

Ліки проти туберкульозу, гепатиту та для дітей із рідкісними генетичними хворобами купуватимуть міжнародні організації

США. Стоматолог міг заразити ВІЛ та гепатитом більше 7.000 людей