Допомогу на більш як 400 тисяч гривень передали військові Нижнянському психоневрологічному диспансеру, що на Луганщині. Медична установа розташована в безпосередній близькості від лінії зіткнення. Від початку проведення Операції Об'єднаних сил нею опікуються армійці. Репортаж Вікторії Ковальової.
Психоневрологічний диспансер у селі Нижнє на Луганщині розташований за 5 кілометрів від лінії фронту. Тут перебуває понад 150 хворих. 50-річна Антоніна в закладі мешкає з літа.
"Вона залишилася сирота, а сусідка – її хрещена. Хороша і добра, взялася її оглядати. Але в даний момент хрещена захворіла і виїхала на операцію на серці і оформила її тимчасово на період хвороби, на пів року", – розповідає Тетяна Осьмина, директорка Нижнянського психоневрологічного диспансеру.
Світлана втратила зір у 2009 році. Доглядати за жінкою не було кому, тому вже десять років мешкає в диспансері. Каже, найтяжчий період тут пережили на початку війни, коли стіни здригалися від артилерійських обстрілів.
"Перший час всі були шоковані. Особливо ті люди, які за нас відповідали. Вони тут і ночували, я маю на увазі, самі чергові, це зрозуміло, а ще й крім них і директор, і заступник директора", – каже пацієнтка Світлана.
Від початку Операції Об’єднаних сил, військові взяли шефство над диспансером. Навесні допомогли обладнати кімнату відпочинку та забезпечили інвалідними візками. Тепер привезли функціональні ліжка, ортопедичні матраци, приліжкові столики.
"Допомога до Нижнянського диспансеру надійшла цільова, саме та, яка потрібна цьому закладу. Надходженню допомоги передували вивчення ситуації та надходження певних речей медичного призначення, які сьогодні надійшли з Франції. В цьому закладі утримуються дуже хворі люди, які потребують посиленого піклування і не вибирали свою долю. Саме тому ми і допомагаємо, бо українські військові своїх у біді не залишають", – наголошує військовослужбовець Борис Кутовий.
Також військові привезли засоби гігієни – підгузки та пелюшки для лежачих хворих. Їх медики замовляли терміново, бо до кінця року закуплених за державний кошт не вистачає.
"Ціна на ці всі засоби, вона так зростає. Тут кінець року, дзвоню, кажу – виручайте! Тому що нам дуже необхідно ці засоби", – зауважує директорка психоневрологічного диспансеру.
Більшість пацієнтів диспансеру – мешканці окупованих територій. Майже всі гріють біля серця клаптики паперу з номерами телефонів рідних. Зараз – це єдиний шанс спілкуватися. Після окупації частини Донбасу рідні до них не навідуються. Тож про наболіле говорять з військовими.
Загалом у вересні військові відвідали майже 2 десятки медичних установ сходу та передали понад 15 тонн гуманітарного вантажу на майже 5 мільйонів гривень. Збирали його волонтери з Франції.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"