Меблі та медичне обладнання доправили з Франції
Меблі та медичне обладнання доправили з Франції 5 канал

Скоординували медиків із волонтерами: армійці завітали з подарунками до інтернату в "червоній зоні"

Читайте по-русски
Хоча Нижнянський психоневрологічний інтернат – лише за 5 кілометрів від фронту, проте кількість людей, які тут лікуються, щорік зростає

Об'єднані сили продовжують відновлювати медичні заклади, розташовані вздовж лінії розмежування. Зокрема, військові доправили гуманітарну допомогу до Нижнянського психоневрологічного інтернату на Луганщині. Медичний заклад розташований у так званій "червоній зоні", за 5 км від фронту. Попри близькість до лінії вогню – тут узялися облаштовувати нове відділення.

До Нижнянського психоневрологічного інтернату з подарунками завітали військові. У фурі – меблі та медичне обладнання. Все необхідне для паліативного відділення, яке влітку планують тут відкрити.

"Там саме меблі такі, для лежачих хворих. Поручні, стульчаки для інвалідів і тумбочки такі... самі розумієте, хворі люди потребують більшої санітарної обробки. Меблі повинні витримувати деззасоби і часте санітарне оброблення", – уточнює директор Нижнянського психоневрологічного інтернату Тетяна Асьміна.

Психоневрологічний інтернат у Нижньому – один із тих, які залишилися на підконтрольній Києву частині Луганщини. Він найближчий до лінії фронту, та попри це – кількість людей, які тут лікуються, щорік зростає.

Директор бідкається: "Знову з'явилася черга. Багато людей з'явилося з того боку, біженці, переселенці. Населення старіє, наклалися ще переживання і розрив сімейних відносин. І нині людей стало більше".

"У цьому закладі дуже хворі люди. Більш ніж 150 пацієнтів перебувають під загрозою постійних обстрілів російських найманців. До передової тут лічені кілометри – 5 чи 6, а може менше. Дуже важко дістатися. Погані дороги. Але ми допомагаємо. Бо ми українці. Бо українці разом", – наголошує військовослужбовець Борис Кутовий.

Саме армійці скоординували медиків із волонтерами, які взялися допомогти. Меблі та медичне обладнання доправили з Франції. Кошти на них збирали діаспоряни.

"Почали до нас звертатися і казати, що потрібно обладнання саме лікарням. Бо на сході великі лікарні відійшли в непідконтрольну зону, і потрібно забезпечити ці невеликі лікарні на сході. Французам не байдуже. І багато французів долучається, в яких немає жодного зв'язку з Україною. Але вони почули за війну, почули, що треба допомогти. І вони приходять, допомагають", – розповідає волонтер Діана Дольс.

Волонтери з Франції підтримують мешканців прифронтової зони та армійців від початку війни. Лише за останній рік доправили гуманітарної допомоги на майже 6 млн грн. І обіцяють – на цьому не спинятимуться.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"В армії розуміють, що таке компетенція": Мирослав Гай спрогнозував, як голосуватимуть військові у другому турі
Наступний матеріал
Телеканал "1+1" подав до суду на Президента і "Новое Время"
Loading...

США передали медичне обладнання для українських військових

"Воїнам необхідне якісне лікування": одразу 4 військові шпиталі отримали сучасне медичне обладнання

"Червоний Хрест" передав на окуповану територію 19 вантажівок з гуманітарною допомогою – ДПСУ

Словаччина передала гуманітарну допомогу мешканцям вільних міст Донбасу

Франція передала Донбасу медичної гумдопомоги на 2 млн грн

Особливі привітання: бійці ООС завітали до маленького Олексія, що має інвалідність