Серед українців зростає інтерес до можливості починати навчання у школах з 5 років. Багато країн використовують таку систему, однак Україні необхідно врахувати особливості саме української школи.
У суспільстві та експертному середовищі триває активне обговорення питання організації 12-річного навчання у школах України, написав у телеграмі тимчасовий глава Міністерства освіти Сергій Шкарлет.
За його словами, до обговорення приєдналися дитячі психологи, педагоги, низка політиків та представники ЗМІ. На думку Сергія Шкарлета, така активність вкотре підтверджує запит суспільства, зокрема і батьків школярів, на те, аби середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу, а також була комфортною, цікавою та результативною для учнів.
"Погоджуюся, що діти в 5-річному віці та діти в 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку, і дійсно, в організації освітнього процесу повинні бути також абсолютно різні підходи", – зазначив Шкарлет.
Тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти уточнив, що мовиться не про те, що діти в 5 років повинні сісти за парти на 35 хвилин уроку. Водночас обговорюють нові форми отримання знань набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм.
"Україні потрібно врахувати особливості української школи. Сподіваюся на плідне обговорення. Процес обробки пропозицій навряд чи буде швидким, але точно не буде одностороннім", – підсумував глава МОН.
Та додав, що пріоритет міністерства – інтереси дітей.
Наразі багато країн починають навчання дітей з 5 років. Таке практикують у США, Великій Британії, Нідерландах.
Як інформував 5.UA, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що від початку навчального року на COVID-19 перехворіло понад 5 тис. учнів та понад 10,5 тис. учителів. Наразі на дистанційному навчанні перебувають 912 закладів освіти.