Найбільші шанси повернутися до повноцінного навчання після осінніх канікул мають учні початкової школи. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет, пише УНІАН.
Те, чи можуть повноцінно навчатися старші класи, залежатиме від ситуації із COVID-19 у кожному регіоні. Найгірший сценарій, який може бути, – це повний локдаун, який був весною, коли всі навчалися на дистанційній формі, кажуть у МОН.
Шкарлет заявив: "Якщо після 30 жовтня ситуація, залежно від зонування, покращуватиметься, то хтось вийде на очну форму навчання. Якщо ж це буде "червона" зона, то там школярі залишаться на "дистанційці". Я сподіваюся, що 1-4 класи все ж навчатимуться у повноформатному режимі. Будемо сподіватися на кращий сценарій, але якщо буде гірший, то, звичайно, це дистанційне навчання".
Чільник Міносвіти також сказав, що навчальні заклади весняний локдаун пережили гідно, і додав, що нині більше зроблено для дистанційного навчання. Зокрема, мовиться і про напрацьовані методики, і матеріали. Крім того, у проєкті бюджету на наступний рік уже заклали мільярд гривень на "дистанційку". Зокрема, ці кошти підуть на дезінфектори, надбавки вчителям, засоби індивідуального захисту тощо.
За словами керівника Міносвіти, забезпечення навчальних закладів засобами захисту – це обов'язки місцевої влади.
Натомість стежити за тим, як відбувається дистанційне навчання, має Державна служба якості освіти, ця ж служба може приймати скарги від батьків, якщо вони з якимись речами не згодні.
Шкарлет також розповів, що наразі міністерство заборонило усі великі зібрання, концерти та екскурсії. Рішення про проведення шкільних олімпіад ухвалюватимуть у кожному регіоні окремо.
Як повідомляв 5.UA, в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет розповів у Telegram про дати канікул у школах і дистанційного навчання у ВНЗ. Так, 12 жовтня міністерство надіслало рекомендаційний лист до всіх закладів загальної середньої освіти (незалежно від кольору карантинної території) щодо встановлення канікул з 15 до 30 жовтня включно.