Повернення боргів
Повернення боргів Фото з відкритих джерел

В Україні обмежили роботу колекторів: які права тепер мають боржники

  Читайте по-русски
  Колектори повинні тепер ставитися до боржника етично, тому що ризикують бути вилученими з Реєстру і не матимуть права займатися такою діяльністю

  Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

  "Закон захищає права споживачів-боржників і обмежує доступ до ринку потенційно недобросовісних колекторів", – йдеться в повідомленні.

  Документ встановлює вимоги до колекторів при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, колектори повинні дотримуватися норм етичної поведінки. Крім того, колекторам дозволено дзвонити боржникові, вести особисті переговори, писати повідомлення і листи, як за адресою проживання, так і за місцем роботи.

  Під час першого контакту з боржником колектор повинен повідомити назву своєї компанії, ім'я представника, від імені якого він уповноважений стягнути борг.

  Боржник має право запросити підтверджувальні документи щодо обґрунтування стягнення боргу. Документи повинні бути надані протягом семи робочих днів. Також боржника обов'язково інформуватимуть, що до стягнення боргу залучена колекторська компанія або що його борг переданий новому кредитору.

  Згідно з цим законом, колекторською діяльністю можуть займатися тільки ті компанії, які були внесені до Реєстру колекторських компаній.

  Також повідомляється, що кредитор зобов'язаний повідомляти Національному банку України про укладення договору з колекторською компанією. Він повинен контролювати дії залучених колекторських компаній і давати рекомендації щодо усунення порушень.

  В документі також йдеться про те, що кредитор повинен в односторонньому порядку розірвати договір з колекторською компанією в разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення колектором вимог до етичної поведінки (якщо таких порушень буде два і більше на рік).

  Відповідно до прийнятого закону, НБУ одержує повноваженнями по нагляду за дотриманням колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні набула чинності норма, яка зобов'язує банківські установи надавати держустановам номери рахунків боржника, а також інформацію про кількість у нього коштів.

  Попередній матеріал
  Локдаун у Києві: підприємці прийшли під КМДА на акцію протесту
  Наступний матеріал
  У "червоній" зоні 44 країни: МОЗ оновило карантинний список
  Loading...

  В "іпотеці від Зеленського" умови банків відрізняються від озвучених урядом

  V-Corp: історія нацгвардійця, який допомагає ветеранам дістати фінансову підтримку для власної справи

  МВФ очікує пропозицій від України для продовження переговорів

  НБУ зобов'язав банки розкривати таємну інформацію про рахунки українців

  Провал перемов із місією МВФ: як реагують у Раді та що буде з українською економікою

  Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, що захищатиме українців від дій колекторів