Сергій Позняк
Сергій Позняк скріншот

V-Corp: історія нацгвардійця, який допомагає ветеранам дістати фінансову підтримку для власної справи

Читайте по-русски
Чоловік до війни керував компанією, яка видавала кредити під заставу

"5 канал" продовжує розповідати про ветеранів, які після війни успішно реалізували себе у бізнесі. Сьогодні в об’єктиві спецпроєкту V-corp історія нацгвардійця, який змінив камуфляж на діловий костюм і допомагає іншим ветеранам одержувати фінансову підтримку для власноі справи.

Це Сергій Позняк. Ветеран АТО. І бізнесмен. Нині його повсякденний одяг – діловий костюм. Але були часи, коли він замінив його на військову форму, шолом та бронежилет. До війни керував компанією, яка видавала кредити під заставу. Коли ж в Україну прийшла війна – довго не думав. Компанію залишив на колег. І поїхав на фронт.

Спочатку в добробаті, потім у Нацгвардії. Фото в кабінеті нагадують фронтовий шлях. А на книжковій поличці – Статут Збройних сил України.

"Військовий статут дуже чітко лягає на бізнес-процеси. Тому що він чітко вчить і чітко вказує, як виставляти пріоритети, як визначати цілі, як взаємодіяти в бою, як злагоджувати підрозділи, як допомагати партнерам", – каже Сергій Позняк.

Саме на фронті Сергій вирішив, що після повернення його компанія кредитуватиме ветеранський бізнес. Спілкуючись із побратимами, чув цікаві історії – мрії про свою справу, свій бізнес. Але проблема була в усіх одна – відсутність грошей для старту.

"Я подумав, що було б добре зробити інструмент, який би дав змогу малому та середньому бізнесу отримати фінансування. Я провів купу розмов. Поміж виходами груп працював на ноутбуці, тобто концепт такий з'явився", – каже Сергій Позняк.

Перший кредит, який видала компанія "Фінстрім", був 100 тисяч гривень. Ці гроші фактично дали старт нині відомій корпорації "Ветерано". Фінансують цей проєкт і досі. Володимир Шевченко, власник "Ветерано кава", говорить, що в бізнесі вирішує не дружба чи ветеранський статус. А професійний підхід до нього.

"Нам простіше спілкуватися, коли ми сидимо за келихом пива чи чашкою кави, коли ми спілкуємося на професійні теми – там немає різниці – ветеран ти чи ні", – каже ветеран-бізнесмен Володимир Шевченко.

Сьогодні Володимир – власник мережі кав’ярень у столиці. Починав бізнес із власних заощаджень. Та вони закінчилися. А бізнес потребував швидких грошей.

"Я зрозумів, що без залучення коштів я не зможу розвиватися далі. Розвиватися повільно впродовж 2-3 років я не захотів, і я вирішив ризикнути. Взяв першу позику, це була шалена сума на той час – аж 60 тисяч гривень", – каже Володимир Шевченко.

Володимир, як і інші ветерани, приходить у офіс. У цьому конференцзалі з ними проводять співбесіду і вирішують – давати чи ні позику. Гроші одержує той, хто переконає – він справді знається на справі, яку хоче відкривати.

"У нього має бути розуміння цього бізнесу, бо якщо людина хоче займатися тим, у чому вона хоча б базово не розбирається, то звісно, нічого доброго з цього не вийде. Навіть якщо йому скільки завгодно грошей дай – він ними не зможе розпорядитися", – пояснює Сергій Позняк.

За період існування "Фінстрім" видав майже 1,5 мільйона доларів.

"У моєму випадку, наша ЦА – це малий і середній бізнес, і якщо я роблю щось неправильно і фінасную бізнес, який не літає, то людині ці гроші не принесуть користі. Ми просто їх загубимо. Це долі людей", – каже Сергій Позняк.

90% бізнесів, на які видали кредити – працюють і нині, навіть в умовах пандемії. І це доказ того, переконаний Сергій, що схема відбору – кому давати кредит, а кому ні, правильна. 60% тих, хто звертається по грошову допомогу, отримують відмову.

Не лише робота. Для Сергія після фронту фізичні тренування – невід’ємна частина життя. У його шафі повне екіпірування. Війна не відпускає.

Дуже часто ветерани порівнюють бізнес із бойовою операцією, а кожну угоду – з боєм. І всі ті навики, які бійці здобули на фронті – допомагають у цивільному житті. Для успішного бізнесу радить 5 основних речей. Вірити в себе, мати міцний тил рідних людей, постійно вчитися і стежити за своєю репутацією.

Яна Холодна, Сергій Клименко, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Байден пообіцяв притягнути Росію до відповідальності за вторгнення в Україну
Наступний матеріал
Під час захоплення Криму Росією Зеленський був на зйомках "8 перших побачень" у Москві – Гончаренко
Loading...

Провели обшуки: ДБР викликає сотника самооборони Майдану Солонинка на допит – документ

"V-корп": як ветерани повертаються до мирного життя після війни –  історії "Сайгона" та Марка Мельника

Травмовані війною, але не зламані духом: як збірна "Ігор нескорених" провела відкрите тренування

"Ігри нескорених": збірна України провела відкрите тренування – включення

Справа проти ветерана АТО Погребиського: суд перенесли через неявку нардепа Волошина на засідання

Затриманий біля каналу "НАШ" ветеран АТО погрожує самогубством – відео (оновлено)