Ринок нерухомості
Ринок нерухомості Shutterstock

В Україні запрацювала іпотечна програма: як діятиме доступне кредитування – включення

Читайте по-русски
Уряд планує і далі знижувати вартість іпотеки, і вже цьогоріч мають намір встановити 5%

В Україні запрацювала іпотечна програма. Тепер громадяни зможуть отримати кредит на купівлю помешкання під 7%. Відповідний меморандум банки й перші одержувачі іпотеки підписали під час форуму "Україна 30". Як працюватиме програма, знає журналістка "5-го" Ірина Саєвич.

Як відомо, раніше іпотечні кредити були від 10%, то зараз від 7%. Уряд планує і далі знижувати вартість іпотеки і вже цьогоріч мають намір встановити 5%. Наразі у цій програмі беруть участь 7 банків.

"Кредити надаються на 20 років, тому нам потрібно було в першу чергу створити довгостроковий такий інструмент. Ми впевнені, що далі більше банків буде доєднуватись до програми і більше сімей отримає кредити. Наші сподівання, що більше як 5 тисяч сімей до кінця року зможуть отримати такі кредити", – розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

Утім для отримання іпотеки на житло є декілька умов, вони стосуються віку і площі житла, зокрема на дві особи має бути не більше 50 кв. метрів, може бути ще 20 кв. метрів на додаткового члена родини. Площа квартири може бути і більша, однак додаткові квадратні метри доведеться оплачувати на загальних умовах. Також житло не має бути старішим ніж 3 роки.

Щодо вимог до позичальників вони мають бути громадянами України, не старші за 50 років і не мати у власності житла більше ніж 50 квадратних метрів і максимальний дохід кожного з членів родини не має і перевищувати 10 середніх зарплат регіону.

Попередній матеріал
У Києві на Оболоні горів ринок – що відомо
Наступний матеріал
Погоджувальна рада депутатських фракцій Верховної Ради
Loading...

V-Corp: історія нацгвардійця, який допомагає ветеранам дістати фінансову підтримку для власної справи

МВФ очікує пропозицій від України для продовження переговорів

НБУ зобов'язав банки розкривати таємну інформацію про рахунки українців

Провал перемов із місією МВФ: як реагують у Раді та що буде з українською економікою

Шмигаль повідомив, що в Україні з'явиться нова програма іпотеки та фінансового лізингу

В Україні хочуть створити спеціальний фінансовий суд – що це значить