Ринок нерухомості
Ринок нерухомості Shutterstock

В "іпотеці від Зеленського" умови банків відрізняються від озвучених урядом

  Читайте по-русски
  Банки-учасники державної іпотечної програми висувають додаткові вимоги до позичальників та житла

  Умови надання іпотеки банками-учасниками державної іпотечної програми з компенсації ставки до 7% річних відрізняються від анонсованих урядом. Про це повідомила "Економічна правда".

  За озвученими урядом умовами, в іпотечній програми можуть взяти участь громадяни України віком до 50 років, які не мають у власності житла площею понад 50 квадратних метрів.

  Втім, у державному "Ощадбанку" від пільгових 50 квадратних метрів житла, на які поширюється низька ставка, вимагають відняти наявну у позичальника чи членів його родини площу майна. Решта має сплачуватися за ставкою банку, яка зараз становить майже 13%.

  Водночас у "Кредобанку" позичальник отримає відмову у пільговій іпотеці, якщо в його власності є будь-яка нерухомість – навіть невелика частина старої приватизованої квартири.

  "Укргазбанк" та банк "Глобус" висувають іншу вимогу для погодження кредиту – офіційний дохід позичальника має становити не менш як 23 тисяч гривень на місяць. В "ОТП Банку" висувають ще жорсткішу умову для позичальників – 50 тисяч гривень щомісячного доходу, залежно від умов.

  Початкові внески також відрізняються від передбачених умовами. Так, "ПриватБанк" замість 15% початкового внеску вимагає 25%, а "Кредобанк" – 20% замість 15%.

  Також окремі банки зазначили, що надають іпотеку тільки для вторинного ринку нерухомості.

  Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут ПАТ "Українська фінансова житлова компанія", створений для розроблення та втілення механізму доступної іпотеки.

  Йдеться про фінансові інструменти з можливістю отримання іпотечного кредиту до 7% річних строком до 20 років із залученням до співпраці банків за державного посередництва.

  Попередній матеріал
  На Донбасі загинув боєць ЗСУ: що про нього відомо
  Наступний матеріал
  Російські найманці на Донбасі 10 разів порушили перемир'я
  Loading...