Святкування Різдва святого Іоанна Предтечі
Святкування Різдва святого Іоанна Предтечі 5 канал

Український Афон: тисячі вірян зібралися, щоб відзначити Різдво святого Іоанна Предтечі

Читайте по-русски
Цього року тут уперше правив службу Предстоятель ПЦУ Епіфаній

Тисячі православних вірян з усієї України зібралися на Івано-Франківщині, щоб відзначити Різдво святого Іоанна Предтечі. Щоб взяти участь в урочистій літургії, більшість прочан до Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря йшли пішки. Службу правив предстоятель ПЦУ Епіфаній. Марта Шикула продовжить.

До Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря прочани прибувають з ночі. Більшість йдуть пішки. Дорога займає кілька днів.

"Ми самі прийшли з Коломийського району. Йшли пішки п'ятниця-субота, вчора були на службі цілу ніч тут були, сьогодні. Але не відчувається втома", - ділиться вірянка Ганна Захарченко.

"Ці настоятелі монастиря не тільки були догмати церкви, вони були великі мислителі. Тому ці події, які відбуваються у цьому святому місці вони дійсно додають тої енергії, впевненості, які зараз так важливі для всієї України", - пояснив вірянин Ігор Ципен.

Проща до Манявського чоловічого монастиря, який називають українським Афоном, зібрала кілька тисяч вірян. Цього року в день Різдва Іоанна Предтечі тут уперше править службу Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

"Тисячі людей зібралися, щоб помолитися Богу і подякувати, і знову просити благодіяння, бо зараз наша українська держава і православна церква потребує постійної молитви, щоб Господь подавав єдність, щоб ми рухалися в напрямку перемоги, як на сході України так і повної перемоги в єдиній помісній православній церкві", - заявив у своїй промові Епіфаній.

Прощу відвідав і 5-й президент України Петро Порошенко разом із дружиною.

"Чотириста років українці возносили молитву до Господа для того, щоб він послав нам українцям свою державу, свою церкву, захистив нашу мову. Захистив душу українців. Велика кількість людей, це багато тисяч людей, які прийшли до нашої церкви помолитись за Україну", - прокоментував Порошенко.

Через дощ парафіяни не змогли відвідати блаженний камінь з цілющою водою та водоспад -  унікальні природні реліквії, які розташовані в одному з найвіддаленіших куточків парку Манявського скиту. Віряни сподіваються, що наступного разу погода буде більш сприятливою.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Катерам ВМС присвоїли імена-позивні загиблих морпіхів
Наступний матеріал
Зеленський і його прес-служба проігнорували акредитованих журналістів у Станиці Луганській
Loading...

Філарет у інтерв'ю пропагандистському каналу "Россия 24" розкритикував ПЦУ

У день Різдва Іоана Хрестителя Епіфаній провів службу в Манявському чоловічому монастирі – включення

Зоря розповів, за якою системою СБУ співпрацює з релігійними організаціями

Філарет відмовився реєструвати єпархію, доручену йому Синодом – Зоря

Філарет підхоплює тези, які йому нашіптують на вухо – релігієзнавець

Філарет прокоментував рішення Священного Синоду ПЦУ – включення