Курбан-Байрам
Курбан-Байрам 5 канал

Українські мусульмани разом з усім світом святкують Курбан-Байрам – історія торжества

Читайте по-русски
Курбан-Байрам - або свято Жертвоприношення - пов’язують із Пророком Авраамом, який на вимогу Творця був готовий принести у жертву власного сина

Українські мусульмани разом з усім світом відзначають Курбан-Байрам – головне свято в Ісламі. Масштабні заходи провели і в столиці.

Від самого ранку віряни йшли до київської мечеті Ар-Рахма на святкову молитву. Крім того, тут організували ярмарок та розваги для малечі.

За традицією у цей день мусульмани також виконують обряд жертвоприношення - забивають барана. М'ясо поділять на три частини. Одну лишають собі, решту - протягом кількох днів м'ясо роздаватимуть нужденним, а також знайомим та родичам. На благодійні цілі по всій країні планують роздати кілька тисяч тон жертовного м'яса.

Чоловіки, за традицією, моляться окремо від жінок. На їх плечі лягає і головний ритуал свята - жертвоприношення.

"Бажано в святкові дня одягатися в біле, одягатися у все найкраще, чисту нову гарну одежину", - пояснює Катерина Юрченко, речниця Духовного управління мусульман України.

До свого святкового вбрання мусульманка з Хмельницького Ірина Мельник підійшла творчо. Спідницю в етно-стилі пошила сама.

"Я українка просто і не соромлюся цього. Люблю показувати, що я українка. Багато людей думають, що Іслам - це значить якась там інша віра, я маю звідкись приїжджати", - зазначає Ірина Мельник, мусульманка.

Утім, й іноземців на святкуванні - чимало.

Загалом, у святкуванні Курбан-Байраму в Києві взяли участь кілька тисяч вірян.

Курбан-Байрам – або свято Жертвоприношення – пов’язують із Пророком Авраамом. Який на вимогу Творця був готовий принести у жертву власного сина. Довівши віру, замість сина подав в якості підношення барана. Святкувати Курбан-Байрам до столиці з'їхалися мусульмани з усієї країни, а також і з-за кордону. Очікують, що впродовж неділі у заходах візьмуть участь близько 4 тисяч вірян.

"Ми саме бажаємо в цей момент, щоб кожен з нас розвивав свій внесок для зміцнення миру, розвитку взаємин, розвитку почуття патріотизму. Щоб наші діти, наші онуки відчули радість і вдячність Богу, що вони на такій землі і будуть працювати на процвітання", – звернувся Верховний муфтій України Шейх Ахмед Тамім.

Попередній матеріал
НЕZЛАМНІ: "Мурка" – історія фронтової медсестри батальйону "Донбас"
Наступний матеріал
НЕZЛАМНІ: Ірина Довгань - історія донеччанки, катованої окупантами за допомогу українським бійцям

Архієрейська Божественна літургія у Марійському духовному центрі "Зарваниця" під час загальнонаціональної прощі – відео

Український Афон: тисячі вірян зібралися, щоб відзначити Різдво святого Іоанна Предтечі

У день Різдва Іоана Хрестителя Епіфаній провів службу в Манявському чоловічому монастирі – включення

Всеукраїнська єпархіальна проща до Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря за участі Епіфанія – трансляція

Християни східного обряду святкують Трійцю: походження свята та обряди в цей день

Стало відомо, скільки вихідних українці матимуть у червні