Трійця
Трійця news.church.ua

Християни східного обряду святкують Трійцю: походження свята та обряди в цей день

  Читайте по-русски
  Трійця − це один з найважливіших свят у православному календарі

  Християни східного обряду відзначають одне з найважливіших християнських свят − День Святої Трійці, або П'ятидесятницю. Про таке повідомляє "5 канал".

  Трійця − це один із найважливіших свят у православному календарі. Вона відзначається на 50-й день після Великодня і завжди припадає на неділю. Християни західного обряду відзначають Трійцю через тиждень після П'ятидесятниці, але в цьогоріч православні, і католики відзначають свято в один день.

  П'ятидесятниця − це символ здобуття апостолами місіонерського призначення. Свято присвячене описаному в Новому Завіті сходженню Святого Духа на учнів Христа, коли вони зібралися в Єрусалимі разом з Дівою Марією і вірянами в будинку на пагорбі Сіон. На голови апостолів у цей день зійшов вогонь, після чого вони, "сповнившись Духа Святого", отримали дар розмовляти на мовах, яких не знали раніше, щоб проповідувати у світі.

  У євангельській традиції сходження Святого Духа описується як полум'я, язики якого оточили кожного з апостолів, після чого вони знайшли "дар мов" - стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Саме тому День Святої Трійці іменується також днем народження Християнської Церкви.

  Зауважимо, що церковна служба у свято Святої Трійці – одна з найбільш урочистих і красивих в році: храми у цей день прикрашають зеленими гілками, квітами та травою в знак оновлення.

  На Трійцю віряни прикрашають оселю свіжими паростками берези, любистком, лепехою, м'ятою, чебрецем, полином. Тому Трійцю в народі називають "зеленим" святом. Також до Трійці заведено проводити очищення – від прибирання в будинку до очищення від грішних думок.

  Попередній матеріал
  День батька в Україні: як весело відсвяткувати та що можна подарувати
  Наступний матеріал
  Результати ЗНО: у центрі якості освіти розповіли, як переглянути правильні відповіді
  Loading...