pogliad.ua

УАПЦ провела молебень і хресну ходу в Києві: чому випередили представників інших Церков

Урочистості відбулися сьогодні, 24 липня 2018 року, біля Андріївської церкви

УАПЦ провела в Києві урочистий молебень і почала хресну ходу з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. Урочистості відбулися на Андріївському узвозі, біля Андріївської церкви. Хресна хода рушила вулицю Костьольною. В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" директор департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрій Юраш розповів, чому УАПЦ провела свій молебень вже сьогодні, 24 липня. 

"Я думаю, що Українська Автокефальна Православна Церква хотіли підкреслити свою окремішність. І вони зрозуміли, що в подіях 27 і 28 липня невелика кількість її прихильників загубиться, тому була знайдена ця дата. По-перше, це день вшанування княгині Ольги, це дуже відома свята. Крім того, цей день пов'язаний з особистістю патріарха Мстислава, це перший патріарх, обраний УАПЦ 5 червня 1990 року на її соборі. А сьогоднішня дата приурочена до його уродин. І оці дві дати – княгині Ольги та згадування першого патріарха, обумовили для УПЦ провести сьогоднішню ходу", – сказав Юраш.

Довідка. УАПЦ — Православна Церква в Україні та в українській діаспорі Західної Європи й Північної Америки, що відродилася під час національно-визвольних змагань (1917–1921). На Першому Всеукраїнському Православному Церковному Соборі в Києві 14–30 жовтня 1921 р. проголошено три основні засади УАПЦ — автокефалію, соборноправність, українізацію.

Нагадаємо, урочистості з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України відбудуться 24, 27 та 28 липня. Очікується, що наймасовішою буде хресна хода, організована УПЦ КП. Як повідомлялося, святкування триватиме згідно з Указом Президента України від 8 серпня 2017 року "Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України". Крім урочистих молебнів, у всіх районах столиці триватимуть святкові заходи.

Попередній матеріал
Корисні навички і соціалізація: у Дніпрі для чоловіків з інвалідністю відкрили майстерню
Наступний матеріал
Українські сумоїсти вибороли на Чемпіонаті світу 13 медалей – відео