У мережі банять проукраїнські акаунти без права на оскарження – Луганський розповів, як саме

соцмережі Shutterstock
Фейкові антиукраїнські сторінки, а також сторінки російської окупаційної влади у Криму працюють безперешкодно

З подачі чинної української влади в соцмережах часто відбуваються блокування проукраїнських акаунтів – через критику на адресу президента Зеленського, вважає блогер Андрій Луганський. Таку думку він висловив в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

При чому, вважає блогер, використовувані методи дуже подібні до методів Кремля. Зокрема з грудня 2020 року, каже Луганський, його акаунт недоступний, при цьому фейковим сторінкам нічого не загрожує:

"Як я розумію, як працюють соцмережі… То був лист від Офісу президента, бо ще нещодавно казав Ткаченко (міністр культури – ред.), що "ми будемо писати листа в YouTube, щоб вони блокували ці канали". Тобто вони цю практику випробували на нас, типу написали лист у Twitter: "Дивіться, тут нехороший Луганський "бубочку" нашого критикує". Вони заблокували. В YouTube розривають із блогерами партнерські відносини, вони прикривають Facebook Марії Мадзіґон – він заблокований, все, він назавжди закритий ще в грудні. А якщо знайти в Facebook фейкову сторінку "Андрій Луганський 95" чи, наприклад, "Андрій Луганський за "ОПЗЖ", не зважаючи на те, що багато скарг я писав і писали мої глядачі – декілька сотень тисяч скарг ми направили – вони (фейкові акаунти – ред.) працюють. На додаток до скарг кремлівських ботів, які вони надсилають на нас, ще є Офіс президента – бо вони не сприймають критику".

Раніше масованих атак зазнавали і сторінки "5 каналу".

Зокрема, у липні 2020 року мережею Twitter було заблоковано і видалено акаунт "5-го" із більш ніж пів мільйона підписників. 

Причиною видалення Twitter назвав інформацію, що нібито "на момент створення акаунту вам не було 13 років". При чому формулювання причини у мобільній та десктопній версіях – "вам ЗАРАЗ нема 13 років" і "вам не було 13 років на момент створення акаунту". Звідки в соцмережі з'явилася ця інформація – відповіді "5 канал" так і не отримав.

До апеляції, яку телеканал подав до Twitter, були додані відскановані копії паспортів працівників компанії, які створювали акаунт, і тих, які адміністрували його. З чого очевидно, що ці фахівці вже дуже давно перетнули межу повноліття.

Водночас відбулась атака на офіційну сторінку "5 каналу" в YouTube.

А на початку лютого 2021 року з Facebook був "випиляний" запальний випуск "Гончаренко рулить" з Антіном Мухарським, який набрав дуже багато переглядів. "Випиляний", схоже, московськими модераторами. За "мову ненависті". При цьому жодних сповіщень про порушення канал не отримував – все зроблено тихо і викрилося випадково. І кнопка "Подати апеляцію" виявилася недоступною попри те, що сторінка "5 каналу" у Facebook офіційно верифікована.

При цьому Facebook повний пропагандистських відео й інших матеріалів із російських ЗМІ, які містять прямі заклики до знищення України та українців.

У березні 2020 року Twitter заблокував усі офіційні сторінки InformNapalm, про що повідомляв "5 канал"

"Вперше за 6 років війни всі офіційні акаунти міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm українською та іноземними мовами, а також особистий акаунт засновника спільноти і головного редактора сайту INFORMNAPALM.ORG Романа Бурка були одночасно заблоковані у Twitter без жодних пояснень", – сказано в повідомленні.

Блокування InformNapalm
Блокування InformNapalminformnapalm.org

В організації припускають, що це є наслідком масованої атаки з боку Росії, адже блокування було одночасним і відбулося через декілька годин після поширення останнього твіту з фактами викриття присутності російської військової техніки на Донбасі.

"Ці факти містили вичерпні дані з геолокацією, аерофотознімками та ідентифікацією російської військової техніки в Луганській області", – повідомляли в організації.

На додачу до всього станом на 12 лютого поточного року досі не з'явилася реакція чинної української влади на нещодавню верифікацію соцмережею Twitter акаунтів МЗС і МВС Росії в окупованому Криму.

Крім того, сторінки заблокованих рішенням РНБО телеканалів Медведчука, які визнані частиною кремлівської пропаганди, досі можна знайти в інтернет-просторі.

Як було сказано у студії "Час: Online", український сегмент Facebook і YouTube модеруються з Росії, оскільки мережі не виділяють для нашого регіону окремого модератора. А оскільки Росія нині воює проти України й окупувала частину її території, про об'єктивність такої модерації годі говорити.

Крім того, блогер Андрій Луганський зауважив, що російські боти удосконалили свої знання української мови і "не кількістю ботів беруть, а пишуть так, щоб ми не дуже розрізняли – наша чи не наша людина". Він також розповів, як телеканал "112 Україна", російські та "ДНР"-рівські ЗМІ публікують інформацію за одними й тими ж самими інструкціями з Кремля.

Попередній матеріал
"Пішов туди замість свого друга": останні два дні оборони ДАП у спогадах учасників подій
Наступний матеріал
"Була історія, коли я за Марину бився": Петро Порошенко розповів несподівані факти про своє кохання
Loading...