Андрій Луганський
Андрій Луганський 5.ua

Російські боти зробили висновки і вивчили українську мову – Луганський

Читайте по-русски
Необхідно розвивати український інформаційний простір, наголошує блогер

Проти російської пропаганди не існує чарівної пігулки, і потрібно, зокрема, посилювати захист соцмереж  – так блогер Андрій Луганський в ефірі "Час: Online" на "5 каналі" відповів на запитання глядачів про те, як позбавитися російської пропаганди.

"Немає такої пігулки. Клацнути на кнопку – і немає російської пропаганди? Вона є, вона буде – ця гібридна війна. Вони (російські боти – ред.) навчилися впливати на нас, впливають і на Сполучені Штати, і на країни Балтії, на Францію, на Німеччину…  В 2014-15 роках вони перекладали "у половіни страни нєт сіл тєрпєть еті мукі" в Google-перекладачі як "підлога країни не може терпіти це борошно" – ми сміялись. Вони зробили висновки. Наприклад, учора у Twitter-коментарях Софії Федини поливали брудом, були особисті образи від людей, у яких на аватарці прапор України, пишуть українською – не докопаєшся. Але це не наше! За декілька років росіяни зробили висновки і не кількістю ботів беруть, а пишуть так, щоб ми не дуже розрізняли – наша чи не наша людина", – каже Луганський.

"За минулої влади заборонили соцмережі російські "Вконтакте", "Одноклассники". Тобто один із факторів – це заборона, а інший – це розвиток українського суспільства і інформаційного простору. Я казав, що раніше було недостатньо розроблено для захисту в соцмережах, треба було робити більше. А сьогоднішня влада нічого не робить взагалі", – говорить блогер.

Попередній матеріал
Не лише для оборони: яку роль у планах ЗСУ відігравав Донецький аеропорт – Сурков
Наступний матеріал
МОН рекомендує школам перейти на дистанційне навчання через негоду
Loading...