Оборона ДАП
Оборона ДАП скріншот

Не лише для оборони: яку роль у планах ЗСУ відігравав Донецький аеропорт – Сурков

Читайте по-русски
На намагання росіян укласти будь-які угоди українська влада відповідала відмовою, каже експерт

Останні дні оборони ДАП припали на січень 2015-го. Заключна фаза захисту аеропорту почалася 6 грудня 2014 р. і завершилася офіційно 22-го, а за деякими даними – 24 січня 2015 р. Військовий аналітик Олександр Сурков у спецпроєкті "Таємниці війни" на "5 каналі розповів, що відбувалося навколо летовища у цей період.

"6 грудня Росія спробувала через начальників генштабів вирівняти лінію зіткнення, легітимізувати її таким способом і взяти політичну гору, але їм це не вдалося. Українська сторона відмовилася, крім Мінських домовленостей, укладати будь-які інші угоди.

Після цього почалися серйозні масовані атаки з широким використанням артилерії. 10 січня 2015 р. голова "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що аеропорт буде взято, 13 і 14 січня відбувалися жорсткі бої, у яких представники "ДНР" постійно оголошували, що аеропорт "звільнений". Але цього не відбулося", – сказав експерт.

Він пояснює, що завершилося все 22 січня, коли усі споруди на території ДАПу були зруйновані.

"Безпосередньо територія аеропорту відігравала не тільки роль оборонну. Вона була плацдармом, через який можна було погрожувати Донецьку і наступати на нього. Найтяжчим елементом географічно була залізниця, яка йде по високому насипу. Наші позиції вона відгороджувала від центру Донецька і була натуральним заслоном, через який не може пройти броньована техніка. Тобто наступати через неї не можна. Це була урбанізована зона, яку не можна було підтримувати артилерією. Тому три місця переходу через цю дорогу – розв'язка "Путилівський міст", залізничний вокзал і ще одна розв'язка з правого флангу – представляли оперативний інтерес, який переходив у стратегічний, аби взяти Донецьк. Саме тому на їхній контроль були скеровані основні зусилля і заради цього утримували термінали", – пояснив Олександр Сурков.

І додав, що основна лінія оборони, по якій проходило забезпечення військ, артилерійська підтримка, знаходилися в районі Опитного, Водяного та Пісок. Там знаходилися основні сили бригад, командні пункти. Утримувані термінали відігравали важливу роль у потенційному наступі, який так і не відбувся.

Читайте цей матеріал повністю: "Бог поклав вежу так, що ми залишилися живими": як останні захисники-"кіборги" виходили з ДАПу

Попередній матеріал
Як ми можемо йти в ЄС, коли в нас судді не можуть вручити підозру – Огризко про необхідність судової реформи
Наступний матеріал
Російські боти зробили висновки і вивчили українську мову – Луганський
Loading...