Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України
Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України 5 канал

Як ми можемо йти в ЄС, коли в нас судді не можуть вручити підозру – Огризко про необхідність судової реформи

Читайте по-русски
Вступити до Євросоюзу Україні заважає вплив олігархів на політику країни, нереформована судова система і корупція, впевнений дипломат

У Євросоюзі почала з'являтися політична воля для подальшої інтеграції України в ЄС, і цим треба скористатися, поборовши олігархів і провівши судову реформу, аби виконати головні вимоги до вступу. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказав екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

На думку дипломата, дії України на шляху до Євросоюзу недостатні, оскільки не виконані головні вимоги до країн-кандидатів на вступ до ЄС.

"Хто у нас керує економікою? Продовжують керувати олігархи. А де у нас незалежна судова система? А як вона може бути незалежною, якщо у парламенті люди сидять на грошах людей, яким не потрібна правова система. То вона в нас буде? Ні, не буде. А якщо у нас немає правової системи, то у нас не буде антикорупційних органів, тому що вони так само не можуть бути створені, бо цей ланцюжок продовжується", – пояснив Огризко.

"Тому коли нам кажуть, хлопці – у вас проблеми з олігархами, – то це справді ключова проблема. Коли кажуть, що проблема з судовою реформою – то це ключова проблема. Корупція – це ключова проблема", – додав він.

"Як ми можемо йти в ЄС, якщо агент НАБУ 10 хвилин біжить за одним з відомих наших суддів і не може йому вручити підозру. Який Європейський Союз, яке НАТО?", – зауважив екс-очільник МЗС.

Він також зазначив, що нещодавні заяви лідера німецької ХДС Арміна Лашета про європейські перспективи України за умови відповідності Копенгагенським критеріям демонструють формування політичної волі Євросоюзу щодо подальшого вступу України до ЄС.

"Ми над цим билися багато-багато років. Питання в тому, що з боку Заходу не було отих ключових двох слів, які називаються політичною волею. Зараз вона починає з'являтися. І це зараз унікальний шанс для України, коли російський вектор в ЄС провалюється, а український починає потрошку підніматися. І це той момент, на якому ми можемо прекрасно зіграти – поборовши олігархів, провівши судову реформу і зробивши ключові кроки в антикорупційній політиці", – сказав Огризко.

Дипломат прокоментував ремарку ведучого, що це дуже схоже на історію про барона Мюнхаузена, який сам себе витягав з багнюки за волосся.

"Щодо Мюнхаузена – з-за океану нам вже дали сигнал і вже декого починають за щось витягати", – пожартував Огризко.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, лідер Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що підтримує ідею розширення ЄС та надання Україні "європейської перспективи".

 

Попередній матеріал
Снігопади паралізують залізничне сполучення: потяги затримуються – яка ситуація нині в Києві
Наступний матеріал
Не лише для оборони: яку роль у планах ЗСУ відігравав Донецький аеропорт – Сурков
Loading...