Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (2014-2019)
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (2014-2019) 5 канал

Клімкін озвучив умови, за яких Україна може стати членом НАТО до 2030 року

Читайте по-русски
Зараз язик не повертається казати, що Україна відповідає критеріям вступу до ЄС і НАТО, вважає дипломат

Україна досі не відповідає жодному критерію вступу в Європейський Союз та НАТО, оскільки не має усталеної демократії, верховенства права і повноцінної ринкової економіки. Про це в ефірі програми "Дійові особи" на "5 каналі" сказав міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін.

"Я вважаю, що перший шанс був втрачений на початку 2005 року, коли Ющенка переконали не подавати заявку. Це відома історія, про яку я дуже шкодую. В 2014 році це було набагато складніше", – зазначив ексміністр.

"Якщо ви подивитесь Копенгагенські критерії (для держав-кандидатів на вступ до Євросоюзу, – ред.) – це про сталу демократію, стале верховенство права і сталу ринкову економіку. У нас немає ні першого, ні другого, ні третього. І сказати, що ми ефективно просуваємося хоч до одного з критеріїв, навіть язик не повертається", – пояснив Клімкін.

Ексочільник МЗС зазначив, що критерії вступу до НАТО також схожі.

"Або вони отримують союзника, якому вони довіряють і розуміють, що в Україні є стала демократична система, яку не можна роздовбати мережами російського впливу. А нас навіть американці носом тицьнули в мережу російського впливу (санкціями проти нардепа "ОПЗЖ" Андрія Деркача і низки пов'язаних з ним осіб, в тому числі депутата "Слуги народу" Олександра Дубінського, – ред.)", – пояснив він.

"Як у нас працює ринкова економіка – говорити зайве. А про верховенство права – тільки нецензурне", – зауважив Клімкін.

"Якщо ми хочемо стрибнути в цей бік, ми маємо перезавантажити цю країну. Ми не можемо косметичними реформами й імітацією рухатися в бік Європейського Союзу, це кожен має розуміти… Треба зробити країну такою, щоб вона була реально повноцінним – і цінним – членом трансатлантичної спільноти", – сказав дипломат.

Клімкін додав, що перспектива стати членом НАТО до 2030 року є абсолютно реальною, якщо Україна почне демонструвати політичну волю і йти вперед.

"Реформи були, і не тільки в сфері оборони, багато з них протиснули наші друзі і партнери, багато зробили ми самі. Але цього сто відсотків недостатньо, аби перезавантажити те, як ми живемо, і як нас сприймають наші друзі і партнери", – вважає він.

"Раніше нас критикували (Захід, – ред.), і реально було за що, а зараз із нас сміються", – зауважив дипломат.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, 10 лютого після зустрічі генсека НАТО Єнса Столтенберга з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем очільник Північноатлантичного альянсу наголосив: Києву слід здійснити необхідні реформи та впровадити стандарти НАТО, щоби стати членом. Насамперед – побороти корупцію та модернізувати оборонний сектор. Альянс, зі свого боку, й надалі підтримуватиме євроатлантичні прагнення України та допомагатиме їй боротися з російською агресією. Зокрема, союзники збільшили військову присутність у Чорному морі у відповідь на аналогічні дії Москви.

Попередній матеріал
"Ми закривали їхні телеканали": Зеленський заявив, що канали Медведчука фінансували з ОРДЛО та Росії
Наступний матеріал
Кучугури снігу в Києві: яка ситуація на лівому березі станом на вечір – включення
Loading...