Блокування InformNapalm
Блокування InformNapalm informnapalm.org

Twitter заблокував усі офіційні акаунти InformNapalm – повідомлення спільноти

Читайте по-русски
Блокування відбулося через декілька годин після поширення твіту з фактами викриття присутності сучасних зразків російської військової техніки на Донбасі, кажуть в організації

Уперше за шість років Twitter заблокував усі офіційні акаунти міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm. Про це йдеться у повідомленні на сайті спільноти від 24 березня.

"Інформуємо читачів, що вперше за 6 років війни всі офіційні акаунти міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm українською та іноземними мовами, а також особистий акаунт засновника спільноти і головного редактора сайту INFORMNAPALM.ORG Романа Бурка були одночасно заблоковані у Twitter без жодних пояснень", – сказано в повідомленні.

В організації припускають, що це є наслідком масованої атаки з боку Росії.

"Одночасне блокування відбулося через декілька годин після поширення останнього твіту з важливими фактами викриття присутності сучасних зразків російської військової техніки на Донбасі. Ці факти містили вичерпні дані з геолокацією, аерофотознімками та ідентифікацією російської військової техніки в Луганській області", – повідомляють у InformNapalm.

Блокування InformNapalm
Блокування InformNapalminformnapalm.org

Зазначається, що також у Facebook були помічені внутрішні системні повідомлення, які містили інформацію щодо можливого блокування публікацій InformNapalm. Це було схоже на збій автоматики соцмереж, який, кажуть члени організації, міг бути спровокований хибними повідомленнями з боку російських тролів.

"Також вбачаємо, що російські фабрики тролів пристосувалися до використання механізмів блокування акаунтів в умовах міжнародної боротьби проти поширення фейків стосовно COVID-19. І використовують ці механізми для масового блокування всіх, хто розкриває правду про російську військову агресію. Не виключено також, що така безпрецедентна активність російських тролів обумовлена бажанням керівництва РФ затерти нові свідчення продовження російської агресії на Донбасі, бо це заважає планам Кремля використати у подальшому глобальну світову кризу (яку спричинила пандемія коронавірусної інфекції) для вимог зняти міжнародні санкції", – підсумовують у InformNapalm.

На блокування сторінки організації звернули увагу і у відділі стратегічних комунікацій міністерства закордонних справ Литви. Відповідний допис з'явився на офіційній сторінці відділу у Twitter.

"Ми поділяємо занепокоєння щодо призупинення дії облікових записів InformNapalm, що серйозно шкодить розслідувальній звітності про війну в Україні. Ми звертаємося до Twitter щодо надання пояснення цієї дії. Право на отримання об’єктивної інформації не повинно порушуватися", – наголосили в МЗС Литви.

Нагадаємо, у вересні 2019 року у спільноті InformNapalm назвали розведення військ на Донбасі "грою на публіку, а не на державу".

Попередній матеріал
В Україні 4 людей успішно вилікували від COVID-19: у МОЗ розповіли подробиці (оновлено)
Наступний матеріал
Студентам вишів можуть провести екзамени онлайн – Міносвіти
Loading...