Спостерігачі ОБСЄ
Спостерігачі ОБСЄ 5 канал

Територія ОРДЛО для СММ ОБСЄ є terra incognita – звіт InformNapalm

Читайте по-русски
РФ використовує звіти ОБСЄ, в яких майже немає інформації про російські війська, як пропагандиський важіль на перемовинах у Тристоронній контактній групі у Мінську

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повноцінно моніторить безпекову ситуацію винятково на підконтрольній українським військам території. Про це свідчить аналіз перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі та проявів агресії проти міжнародних спостерігачів, проведений волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm за перший квартал 2020 року.

В звіті зазначено, що російські окупаційні війська та підпорядковані їм збройні формування періодично не пропускають СММ ОБСЄ на певні ділянки.

"Територія, яка контролюється російськими окупаційними військами, є здебільшого terra incognita для СММ ОБСЄ", – йдеться в повідомленні.

Аналіз перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі від InformNapalm
Аналіз перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі від InformNapalminformnapalm.org

Як повідомляється, українська сторона сприяє роботі Місії, на відміну від російсько-окупаційних військ. Патрулі ОБСЄ жодного разу протягом 2020 року не були обмежені в доступі до населених пунктів та камер, розташованих на підконтрольній українським військам території.

"Внаслідок такого дисбалансу в доступі до об'єктів СММ ОБСЄ в своїх звітах в розділі, що стосується військової присутності в зоні безпеки, відображає переважно інформацію про техніку та особовий склад у районах, підконтрольних Україні (причому про техніку, розміщення якої не заборонено Мінськими домовленостями), тоді як інформація щодо військової присутності російських окупаційних сил в ОРДЛО з'являється в звітах вкрай епізодично", – зазначено у звіті.

В InformNapalm наголосили, що це створює дисбаланс в інформаційному полі, який використовують проросійські пропагандисти через підконтрольні Російській Федерації медіаресурси для дискредитації дій українського військового керівництва. Також РФ використовує цей дисбаланс як пропагандистські важелі на перемовинах у тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську.

Нагадаємо, в ОБСЄ розповіли, що на ділянках розведення досі перебувають бойовики з пов'язками "СЦКК".

Попередній матеріал
Перший пішов: суд виписав киянці штраф у 17 тис. грн за порушення карантину
Наступний матеріал
"Найважче попереду": у МОЗ прокоментували поширення коронавірусу в Україні
Loading...

США в ОБСЄ: Аби був мир на Донбасі, Росія має проявити таку саму політичну волю, як Україна

Україна в ОБСЄ про бій на "Бахмутці": Атаку окупанти готували заздалегідь

Вибори на Донбасі, діалог з Росією та "чорні скриньки" літака МАУ – як пройшов другий день Мюнхенської конференції

В ОБСЄ розповіли, що на ділянках розведення досі перебувають бойовики з пов'язками "СЦКК"

"Досягнення стійкого перемир'я на Донбасі – питання номер один" – ОБСЄ

В ОБСЄ занепокоєні через закон про медіа – назвали причини