Школярі, Івано-Франківщина
Школярі, Івано-Франківщина 5 канал

Уроки в різний час: у Кабміні розповіли про навчальний процес із 1 вересня

  Читайте по-русски
  Викладачі повинні будуть проходити щоденну перевірку температури й бути в масках до початку уроку

  В Україні новий навчальний рік розпочнеться вчасно – з 1 вересня, з урахуванням особливостей епідеміологічної ситуації в різних областях в умовах адаптивного карантину. Про це повідомили УНІАН у прес-службі уряду за результатом всеукраїнської селекторної наради з керівниками областей для обговорення організації навчального року 2020/2021 в умовах адаптивного карантину. 

  "Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно – з 1 вересня, відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці", – наголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Прем'єр нагадав, що з 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони:

  • зелену,
  • жовту,
  • помаранчеву,
  • червону.

  Він уточнив, що залежно від епідситуації на окремих територіях, у районах, містах "червоної" зони ухвалюватимуть окремі рішення. Своєю чергою, заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що в постанові уряду від 22 липня прописані чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти.

  "Вони спрямовані насамперед на розрив можливого спілкування дітей різних вікових груп. Ми просимо організувати початок уроків у різний час, щоб діти не відвідували навчальних закладів одночасно з дорослими і сторонніми людьми, які не є учасниками освітнього процесу", – заявив Ляшко.

  Головний санлікар додав, що викладацький склад повинен буде проходити щоденну термометрію й бути в масках до початку уроку.

  "Для дітей інші норми. Ми відмовляємося від термометрії, але запроваджуємо опитування дітей щодо стану здоров'я. І в разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції їм потрібно забезпечити проведення термометрії та консультації медичного працівника", – додав Ляшко.

  Окремо Шмигаль наголосив, що критично необхідно забезпечити заклади освіти книжками, завершити всі реконструкції та ремонти: "Все це має бути зроблено до 1 вересня".

  Також дуже важливий момент, за словами прем’єра, – це використання коштів субвенцій із державного бюджету місцевими бюджетами. Зокрема, він наголосив, що в областях дуже низький відсоток використання коштів за програмами "Спроможна школа" та "Нова українська школа".

  "Прошу ОДА дати відповідні завдання своїм працівникам і поставити на контроль ефективне використання коштів. Тому що ресурси надані, але вони не використовуються. Процент використання критично низький", – зазначив глава уряду.

  Попередній матеріал
  Україна розпочала переговори з Білоруссю щодо екстрадиції затриманих "вагнерівців"
  Наступний матеріал
  Фонд соцстрахування компенсує понад 10 млн грн за лікарняні через COVID-19
  Loading...

  Російські школи готуються до переходу на українську мову – як це відбувається та що кажуть вчителі

  Степанов пояснив, яких правил необхідно буде дотримуватись у школах з 1 вересня

  В Україні стартувало ЗНО з географії – скільки школярів його проходить

  Степанов розповів, як планують організувати навчання з 1 вересня

  Вчителі-пенсіонери на контракті: які вимоги нового закону про освіту і чому вони обурили освітян

  Совсун: вчителі розповідають те, що розповідали 30 років тому – це не працює для сучасних дітей