Підручники
Підручники Depositphotos

Вчителі-пенсіонери на контракті: які вимоги нового закону про освіту і чому вони обурили освітян

Читайте по-русски
Вчителів-пенсіонерів, які працюють, у Львові трохи більше як тисяча

У Львівському ліцеї імені Івана Франка нині працює 8 вчителів-пенсіонерів. Щоб продовжити роботу у школі, педагогам довелося підписати контракт. Серед  пенсіонерів, які працюють, і директорка школи Любов Костюк. На пенсії жінка уже 6 років і збирається продовжувати працювати ще не один рік.

"Порушуються права пенсіонерів, із директорами вони підписують договір на рік. Це ніби вони нас купляють. Щоб ми не йшли в суд. Точно знаю, що я буду працювати. Бо я повна сил та енергії, а Бог дає здоров'я", – каже директорка ліцею Любов Костюк. 

Вчителів-пенсіонерів, які працюють, у Львові трохи більше як тисяча, розповідають у місцевому управлінні освіти. Від роботи за контрактом відмовилися одиниці. Найбільше освітяни переживають, чи це не перший крок до масового звільнення пенсіонерів.

"Але реакція була різною, бо є люди, які пенсійного віку і для них це було незрозуміло, хтось ставився з розумінням і казав: "Так, це закон і треба дотримуватися". А хтось сказав: "Дякую, з мене достатньо і більше не буду працювати", – розповідає керівниця відділу освіти Львівської міськради Зоряна Довганик. 

З 1 липня закон України про загальну середню освіту зобов'язав усіх керівників шкіл і педагогів пенсійного віку перейти з безстрокових трудових договорів на термінові. Перший контракт підписують на рік. Після його закінчення, договори із вчителями-пенсіонерами можуть укладати на термін до 3 років.

У Міністерстві освіти кажуть: це світова практика, яка буде стимулювати вчителів відповідально ставитися до роботи та надавати школярам якісні знання. Також шанс для молодих фахівців працювати за освітою.

"Є молодь, яка хоче прийти в школу, але, на жаль, вчителі старшого віку вони не хочуть іти зі школи, в тому числі через те, що пенсія маленька і є певні ситуації. І коли директор школи хоче взяти, але звільнити в такий спосіб, який передбачений законом, він не може", – пояснює керівник експертної із супроводження політки апарату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН Олександр Сич. 

Перевід педагогів за контрактом обурило освітянську профспілку. Тутешні педагоги вважають, це приниженням та дискримінацією людей поважного віку, ба більше, це порушення конституційного права людини.

Представники профспілки освітян уже звернулися в Офіс уповноваженої прав людини і звертатимуться до Конституційного Суду, щоб скасувати норми закону, які зобов'язують педагогів пенсійного віку працювати за контрактом.  

Марта Шикула, Львів "5 канал"

Попередній матеріал
ВООЗ очолює комуніст, пов'язаний із Китаєм, тому світ запізнився зі знаннями про COVID-19 – Івасюк
Наступний матеріал
Активісти вийшли на протест через можливе призначення Мураєвої на посаду заступника голови ХОДА
Loading...

"Я сумую за школою": учні почали новий флешмоб – записують відео для своїх вчителів

Учитель фізики з Одеси отримав срібну нагороду YouTube – у нього вже понад 460 тис. фоловерів

На передовій боротьби з COVID-19: тернопільські освітяни віддають свої зарплати медикам

Під час карантину вчителі не мають ходити до школи, а зарплата має зберігатися – МОН

"Нобелівська премія для вчителів": двоє українців увійшли до ТОП-50 педагогів світу

Розенко: Вчителям 4 тисячі доларів не дали, натомість міністрам дали по 10