Голова КСУ Олександр Тупицький
Голова КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

Тупицький вкотре не прийшов на суд – адвокати стверджують, що потрапив у лікарню

  Читайте по-русски
  На минуле засідання 7 квітня він не прийшов і заявив, що його мамі стало зле

  Скандальний відсторонений голова КСУ Олександр Тупицький знову не прийшов на засідання щодо обрання йому запобіжного заходу. Цього разу через те, що нібито потрапив у лікарню. Про це повідомляє "24 канал".

  Адвокати повідомили, що Тупицький не з'явився на сьогоднішнє засідання, бо нібито його шпиталізували на стаціонарне лікування.

  Натомість представники обвинувачення заявили про відсутність документів, що це підтверджують, і назвали неявку неповажною. Відтак вони попросили суд про застосування примусового приводу Тупицького в суд для обрання запобіжного заходу.

  Суд назвав це питання передчасним, а також вказав на статус Тупицького як спецсуб'єктів. Олександру Тупицькому не можуть обрати запобіжний захід, оскільки він систематично не з'являється в суді.

  Нагадаємо, на минуле засідання 7 квітня він не прийшов і заявив, що його мамі стало зле. Печерський райсуд визнав цю причину поважною, хоч відповідна довідка про стан здоров'я матері була датована минулим роком. Захист Тупицького на це зазначив, що нових документів не встигли зробити. 

  Через систематичну неявку Тупицького прокурори клопотали про його примусовий привід до суду. Водночас адвокати наполягали, що їхній підзахисний має поважні причини.

  Через те, що Тупицький не з'являється в залі суду, його можуть примусово туди привести. Як розповіла представниця Верховної Ради у Конституційному Суді України Ольга Совгиря, для цього необхідне відповідне рішення суду.

  Як повідомляв 5.UA, 26 лютого 2021 року Зеленський відсторонив від роботи голову КСУ Олександра Тупицького ще на місяць. 

  Нагадаємо, 29 грудня 2020 року Зеленський своїм указом відсторонив голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці. Раніше Зеленський скликав засідання РНБО через відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького. Потому голова Конституційного Суду Олександр Тупицький подав позов до Верховного Суду на президента України Володимира Зеленського.

  Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею у Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

  Крім того, колишнього очільника Конституційного Суду України звинувачують у тому, що той не зазначив у декларації наявність земельної ділянки в Ялті. Екссуддя отримав її 2018 року за російським законодавством, про що свідчить запис із "Єдиного державного реєстру нерухомості" Російської Федерації. А от відомості про це в Державному земельному кадастрі України – відсутні.

  Ще минулого року НАЗК планувало вручити порушнику протоколи. Однак, будучи чинним головою КСУ, Тупицький проголосував за рішення, яким право НАЗК складати адмінпротоколи вважалося неконституційним. А це свідчить про конфлікт інтересів, вказують у Національному агентстві. Пізніше Верховна Рада відновила це право, тож невдовзі вручені протоколи мають надійти до суду.

  Попередній матеріал
  На Черкащині не зробили жодного щеплення від COVID-19 за останні 5 днів
  Наступний матеріал
  Необхідно спростити процедуру надання стоматологічної допомоги соціально незахищеним киянам – Марина Порошенко
  Loading...

  ВСУ відклав розгляд оскарження указу Зеленського про відсторонення Тупицького з посади

  Тупицького не пустили в КСУ на спецзасідання, яке він сам скликав

  Верховний Суд відкрив справу через указ Зеленського про звільнення суддів КСУ

  Не надали охорону: адвокат пояснив, чому Тупицький не прийшов до суду – включення

  Цього тижня суд розгляне обрання запобіжного заходу Тупицькому

  Охорона знову не пустила в КСУ відстороненого Тупицького – ЗМІ