Тупицького не пускають до КСУ
Тупицького не пускають до КСУ sud.ua

Тупицького не пустили в КСУ на спецзасідання, яке він сам скликав

  Читайте по-русски
  Тупицький заявив, що це значить, що він і надалі залишається чинним головою Конституційного Суду

  Олександра Тупицького не пустили до Конституційного Суду на спеціальне пленарне засідання, яке він сам скликав. Там мало відбутися таємне голосування щодо його звільнення з посади голови суду.

  Завадили судді зайти до приміщення працівники державної охорони. Тупицький заявив, що це значить, що він і надалі залишається чинним головою Конституційного Суду. Водночас у пресслужбі суду повідомили, що спеціальне засідання не відбулося. При цьому не уточнили, чи ще буде зібрання на порядку денному.

  Скликав суддів сам очільник Феміди відразу після підписання указу президентом про його звільнення. Завтра ж вирішувати, чи законно судочинців позбавили посад, буде і Верховний Суд. 

  Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

  Крім того, колишнього очільника Конституційного Суду України звинувачують у тому, що той не зазначив у декларації наявність земельної ділянки в Ялті. Екссуддя отримав її 2018 року за російським законодавством, про що свідчить запис із "Єдиного державного реєстру нерухомості" Російської Федерації. А от відомості про це в Державному земельному кадастрі України – відсутні.

  Ще минулого року НАЗК планувало вручити порушнику протоколи. Однак, будучи чинним головою КСУ, Тупицький проголосував за рішення, яким право НАЗК складати адмінпротоколи вважалося неконституційним. А це свідчить про конфлікт інтересів, вказують у Національному агентстві. Пізніше Верховна Рада відновила це право, тож невдовзі вручені протоколи мають надійти до суду.

  Попередній матеріал
  Росія відмовилася пояснити нарощування військ на кордоні, порушивши Віденський документ ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Влада використала розвідку і спецслужби для викрадення судді Чауса – Сюмар
  Loading...