Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Верховний Суд відкрив справу через указ Зеленського про звільнення суддів КСУ

  Читайте по-русски
  Позиваються до Феміди звільнені голова Конституційного Суду Олександр Тупицький та суддя Олександр Касмінін

  Верховний Суд відкрив провадження через указ Володимира Зеленського про звільнення суддів Конституційного Суду.

  Позиваються до Феміди звільнені голова Конституційного Суду Олександр Тупицький та суддя Олександр Касмінін. Справу мають розглянути 29 квітня. Обидві заяви надійшли 29 березня.

  Як повідомляв 5.UA, 27 березня 2021 року президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. В указі наголошується, що судді, "продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України".

  Додамо, починаючи з грудня 2020 року, голову КСУ Олександра Тупицького двічі відсторонили від виконання обов'язків судді КСУ через підозру у кримінальному провадженні. 

  Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею у Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

  Крім того, колишнього очільника Конституційного Суду України звинувачують у тому, що той не зазначив у декларації наявність земельної ділянки в Ялті. Екссуддя отримав її 2018 року за російським законодавством, про що свідчить запис із "Єдиного державного реєстру нерухомості" Російської Федерації. А от відомості про це в Державному земельному кадастрі України – відсутні.

  Ще минулого року НАЗК планувало вручити порушнику протоколи. Однак, будучи чинним головою КСУ, Тупицький проголосував за рішення, яким право НАЗК складати адмінпротоколи вважалося неконституційним. А це свідчить про конфлікт інтересів, вказують у Національному агентстві. Пізніше Верховна Рада відновила це право, тож невдовзі вручені протоколи мають надійти до суду.

  Попередній матеріал
  У Бразилії смертність від коронавірусу за добу побила рекорд
  Наступний матеріал
  Затримання родича судді Вовка: НАБУ знайшло антикваріат, золото і мільйони доларів готівкою – фото
  Loading...

  Заступник голови Конституційного Суду задекларував церкву на Черкащині – що відомо

  Тупицький скликав спецзасідання через указ Зеленського про своє звільнення

  Охорона знову не пустила в КСУ відстороненого Тупицького – ЗМІ

  Заберіть бритву указів у президента, бо він завершить у в'язниці – правник

  Представник Зеленського в КСУ назвав наслідки рішення президента про відсторонення голови суду Тупицкього

  Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду