Власний храм із року в рік декларує суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий. Розташований він у Черкаській області в селі Вільшана. Про це мовиться в Єдиному державному реєстрі декларацій.
Суддя, як пишуть місцеві ЗМІ, є головним меценатом побудови цієї церкви. І хоча належить вона Українській православній церкві Київського патріархату номінально, та фактично – Сергію Головатому.
Саме про це свідчить декларація заступника голови Конституційного Суду України, опублікована ним на сайті Національного агентства запобігання корупції (НАЗК) 29 березня.
Так, Сергій Головатий володіє храмом, площа якого – 201 квадратний метр, Української православної церкви Київського патріархату з 22 липня 2010 року. Як зазначили у місцевому виданні "Вікка", храм почали будувати 2007 року, і Головатий є головним меценатом цього.
Окрім церкви, заступник голови КСУ задекларував земельну ділянку в цьому ж селищі. А ще:
- житловий будинок, площею 464 квадратних метри, й 4 земельні ділянки в Київській області.
- 2 квартири в Києві та половину будинку у Смілі Черкаської області.
Головатий також задекларував 25 тисяч гривень, 15 тисяч євро і 10 тисяч доларів готівкою, а в банку – 700 тисяч гривень, 9 тисяч євро і 735 доларів.
Загалом заробив за 2020 рік суддя КСУ 3 мільйони і 74 тисячі зарплати та трохи більше за 177 тисяч гривень пенсії.
Додамо, колезі Головатого, голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею у Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.
Крім того, колишнього очільника Конституційного Суду України звинувачують у тому, що той не зазначив у декларації наявність земельної ділянки в Ялті. Екссуддя отримав її 2018 року за російським законодавством, про що свідчить запис із "Єдиного державного реєстру нерухомості" Російської Федерації. А от відомості про це в Державному земельному кадастрі України – відсутні.