dt.ua

Судді КСУ перед скасуванням антикорупційних законів масово писали заяви про самовідвід – "Схеми"

Читайте по-русски
Журналісти звернулися до всіх суддів, які писали заяви про самовідвід, із проханням пояснити – чому вони не відмовилися брати участь у голосуванні

Судді Конституційного Суду перед скасуванням антикорупційних законів масово писали заяви про самовідвід. Але це їм не завадило влаштувати скандальне голосування.

Про це мовиться у програмі "Схеми".

Журналісти з'ясували, що відразу 13 із 15 суддів Конституційного Суду, серед яких голова установи Олександр Тупицький, перед голосуванням писали заяви про самовідвід. Вони зазначали, що мають конфлікт інтересів, бо перебувають у полі зору антикорупційних органів – Національного агентства із запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро. Але потім самі ж ухвалили рішення відмовити в задоволенні цих заяв.

Зауважили, що не вбачають конфлікту інтересів один в одного. Тож, стверджують медійники, судочинці намагалися перестрахуватися перед скасуванням кримінальної відповідальності за неправдиве декларування. Після цього судді розглянули справу про антикорупційне законодавство і за один день ухвалили рішення за зачиненими дверима.

Журналісти-розслідувачі звернулися до всіх суддів, які писали заяви про самовідвід, із проханням пояснити – чому вони не відмовилися брати участь у голосуванні. Судді не надали коментарі або пообіцяли зробити це пізніше.

Читайте також: Нові члени ВРП та суддя КСУ: у Києві влаштували протест проти з'їзду представників Феміди – як він пройшов

Попередній матеріал
Рік карантину в Україні: про що згадують та переймаються кияни – включення
Наступний матеріал
Розслідування Bellingcat у справі вагнерівців: як відбувся візит журналістів в Україну
Loading...

"Ні з'їзду суддівської нечесті": акція протесту в Києві – трансляція

Підписів задосить: нардепи звернулися до КСУ щодо призначення Шкарлета (оновлено)

Посли G7 закликали З'їзд суддів відкласти призначення до ВРП та КСУ

Єрмак анонсував повне перезавантаження КСУ

У КСУ через крісло Тупицького зчинилися чвари між суддями – що відомо

Керівник ДБР відзвітував у Верховній Раді: як реагували депутати – включення