Акція під ВРП
Акція під ВРП Фото 24tv.ua

Нові члени ВРП та суддя КСУ: у Києві влаштували протест проти з’їзду представників Феміди – як він пройшов

Читайте по-русски
Посли G7 рекомендували не проводити цей з'їзд до запровадження нової процедури

Щоб обрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя та одного суддю Конституційного Суду, до столиці з'їхалися 290 суддів з усієї України. Приблизно стільки ж активістів прийшли під вікна готелю "Президент" – вимагати перенести з'їзд. Чому – кореспонденти "5 каналу".

Настрій трьомстам суддям із усієї України сьогодні підіпсували активісти. Якщо люди в мантіях звикли, що до них звертаються "Ваша честь", то тут думають інакше.

Ні – з'їзду суддівської нечесті. Чому так назвали акцію – протестувальники хочуть пояснити делегатам з'їзду особисто, але правоохоронці – проти.

Тож чим нагрішили ті, хто ухвалює рішення іменем України, – протестувальники розповідають під вікнами готелю з символічною назвою – "Президент". Адже саме гарант Конституції відповідає за проведення судової реформи. Яка має починатися з перезапуску Вищої ради правосуддя – органу, який призначає, карає за проступки та звільняє суддів.

"Це не політ на Марс. Це 16 людей у ВРП, які замість того, щоби звільняти суддів, їх "кришують". Не треба міняти 6 тисяч суддів, треба, щоби 16 людей у ВРП були нормальними. Навіть не 16. Девять із 16-ти – більшість у ВРП. Все!" – сказав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Судді зібралися 9 березня, щоб обрати за своєю квотою чотирьох нових членів Вищої ради правосуддя. Не дослухалися послів країн "великої сімки", які пропонували перенести з'їзд, щоби дочекатися запровадження нової процедури. І через відкритий конкурс, із залученням міжнародних експертів, відібрати кандидатів із бездоганною репутацією.

"Сьогодні неможливо взагалі призначати жодного члена Вищої ради правосуддя. Всі вже зараз кажуть, що нам потрібна нова процедура, за якою обиратимуть нових членів ВРП. Навіть є законопроєкт, який внесений у парламенті. Однак з'їзд суддів ігнорує всі потуги реформувати", – зазначив член громадської ради доброчесності Роман Маселко.

У громадської ради доброчесності є питання до кожного з 34-х кандидатів.

"Є шість суддів Майдану, це ті, які як кидали активістів Майдану, позбавляли водійських прав учасників автомайдану, вони успішно уникли, всі шестеро, звільнення завдяки тій самій Вищій раді правосуддя. Крім того, там є також судді, які очевидно, що не живуть на свою зарплату", – зазначила співкоординаторка громради правоосуддя Галина Чижик.

Дорікають суддям і політичними репресіями.

На зміну вранішнім мітингарям приходять наступники – поважнішого віку і не такі говіркі.

Кураторка, яка розставляла людей, видавала їм плакати, знімкувала та відправляла фото адресатові "Геннадійовичу", – розповіла їхні вимоги.

"Люди прийшли за те, щоб у нашій країні в роботу суду нашого, українського, не втручалися політики інших країн. Тому що вже ми, завдяки США, маємо такі, як ДАБІ, такі як НАБУ, які нічого не роблять і тільки які транші беруть. Куди вони діваються, ми не знаємо", – сказала організаторка такої акції Анастасія.

Чим організаторці альтернативного мітингу не догодила Державна архітектурно-будівельна інспекція і до чого тут з'їзд суддів – Анастасія докладніше не пояснила. Пенсіонери простояли на холоді акурат годину, а от судді засідатимуть упродовж трьох днів. 

Леся Головата, Ірина Саєвич та Юрій Пугач, "5 канал"

Попередній матеріал
"Імітувати не вийде": санкціями проти Коломойського США дали Зеленському чіткий сигнал – Гопко
Наступний матеріал
Зеленський хоче провести окремі зустрічі з лідерами країн "нормандської четвірки", якщо не вийде організувати саміт
Loading...

"Лідерів суспільства стає менше, руки опускаються": експерт про судову реформу та зневіру в тих, хто при владі

З'їзд суддів у President Hotel: як Феміда реагувала на протести та що відбувається на засіданні

"Ні з'їзду суддівської нечесті!": у Києві активісти збираються на протест – включення

"Ні з'їзду суддівської нечесті": акція протесту в Києві – трансляція

Акція на підтримку Сергія Стерненка – трансляція

У Києві розпочалася акція "Врятуємо Гостиний двір"