Друзенко
Друзенко фото Лівий берег

Заберіть бритву указів у президента, бо він завершить у в'язниці – правник

  Читайте по-русски
  Також Друзенко переконаний, що за таких рішень президента Україна може розвалитися за каденції Зеленського

  Жоден державний орган, окрім самого Конституційного суду, не має повноважень припиняти, зупиняти повноваження чи звільняти з посади суддів КСУ. Таку думку висловив правник, волонтер та ветеран АТО Геннадій Друзенко

  "Склад злочину завершений. Ст. 109 ККУ: "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади". Частина перша. Санкція – позбавлення волі строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої. Конституційний лад, закріплений в Конституції України, передбачає, зокрема, вичерпний перелік підстав для припинення повноважень та звільнення з посади суддів Конституційного суду України. Цей перелік закріплений у статті 149 прим. Основного закону і в ньому – навіть за всієї креативності "95 кварталу" – не знайдеш тих, які зазначені в Указі Президента №124/2021 від 27 березня 2021 рок", – зауважує Друзенко. 

  "Не знаю, який невіглас порадив президентові скористатися сумнівним прецедетом часів Ющенка, коли третій президент України звільняв у такий спосіб з посади судді Конституційного суду Сюзанну Станік. Навіть далекого 2008 року суди визнали таке звільнення незаконним. Але від того часу радикально змінився порядок призначення та звільнення з посади суддів КСУ. І від часу набрання чинності змінами до Конституції України щодо правосуддя 30 вересня 2016 року, жоден державний орган, окрім самого КСУ, не має повноважень припиняти, зупиняти повноваження чи звільняти з посади суддів КСУ", – вважає правник.

  Також Друзенко переконаний, що за таких рішень президента Україна може розвалитися за каденції Зеленського.

  "Мимоволі пригадуються образ Тарковського-старшого: "сумасшедший с бритвою в руке". Заберіть бритву указів у божевільного президента. Бо він завершить у в'язниці, як і його герой Голобородько. А Україна розвалиться ще за каденції цього недонаполеона...", – написав волонтер. 

  Попередній матеріал
  Кулеба заявив, що Франція може вивести "нормандську четвірку" з глухого кута
  Наступний матеріал
  Довибори у ВРУ: спостерігачі фіксують низьку явку та повідомляють про перші порушення
  Loading...

  У "ЄС" вимагають передбачити кошти у бюджеті на закупівлю патентів світових вакцин та виробництво вітчизняної

  Україна отримає другу партію китайської вакцини найближчими тижнями

  Про Зеленського, реформи та різницю між українцями й росіянами: Павло Казарін у "Рандеву з Яніною Соколовою"

  Щоб повернути довіру, Зеленський міг би звільнити Татарова та Смирнова – депутат

  Зеленський проводить консультації з "нормандською четвіркою" щодо загострення на Донбасі

  Зеленський вкотре порушив закон прихованою агітацією за Вірастюка – політолог